Reklama

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Jest podejrzany o zabójstwo kobiety podczas libacji alkoholowej.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (2 stycznia) w jednym z mieszkań bloku przy ul. Boruty-Spiechowicza.

– Mogę jedynie potwierdzić, że w piątek między godz. 14:00 a 15:00, rzeczywiście doszło do zabójstwa na os. Andersa w Rzeszowie – wyjaśnia Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej w Rzeszowie. – Obecnie policja oraz prokuratura prowadzą czynności mające wyjaśnić całą sytuację.

– Policja zatrzymała mężczyznę, który przyznał się do morderstwa – twierdzi Edyta Lenart, prokurator rejonowy w Rzeszowie. – Na miejscu przeprowadziliśmy również wizję lokalną, podczas której mężczyzna opisał zdarzenie. Złożył również obszerne wyjaśnienia, których ze względu na dobro śledztwa nie mogę zdradzić.

Edyta Lenart dodaje, że na ciele zamordowanej 54-letniej kobiety była jedna rana kłuta. Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który zadał kobiecie śmiertelny cios nożem. Sprawca był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 34-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama