Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Zarzut zabójstwa w środę usłyszy w prokuraturze 52-letni Jacek S. – dowiedział się Rzeszów News.

We wtorek, 10 grudnia, Jacek S. po raz drugi został zatrzymany przez policjantów, co potwierdził nam Łukasz Harpula, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Funkcjonariusze zatrzymali 52-latka w szpitalu w Żurawicy pod Przemyślem, gdzie trafił po zabójstwie, do jakiego doszło tydzień temu, 3 grudnia, na alei Sikorskiego w Rzeszowie. 

Jacek S. noc spędzi w policyjnym areszcie. – W środę zaplanowane są z mężczyzną czynności procesowe. Jego stan zdrowia już na to pozwala – mówi prokurator Łukasz Harpula.

Jacek S. dostanie zarzut zabójstwa swojej 82-letniej matki. Takie postanowienie w prokuraturze wydano już 6 grudnia, ale mężczyzny nie można było przesłuchać, bo po zabójstwie dokonał samookaleczenia – zadał sobie w głowę kilka ciosów żelazkiem. Lekarze twierdzili, że do 9 grudnia żadnych czynności nie można wykonywać z Jackiem S.  

We wtorek, na polecenie prokuratury, mężczyzna po raz drugi został zatrzymany przez policjantów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Początkowo podejrzewano, że matka S. zginęła od uderzeń żelazkiem w głowę. Sekcja zwłok wykazała, że 82-letnia mieszanka Rzeszowa została uduszona. Prokuratura twierdzi, że sprawcą zabójstwa kobiety jest jej syn – Jacek S. (oboje razem mieszkali). Do zabójstwa doszło podczas domowej awantury. Motyw jest wciąż nieznany. 

Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzone jest w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama