Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

38-letni Alin S., obywatel Rumunii, odpowie za groźby karalne wobec 22-letniej matki ich dziecka. Mężczyzna zabrał z domu 8-miesięczną dziewczynkę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w podrzeszowskiej Nienadówce (gm. Sokołów Małopolski). Ok. godz. 8:00 Alin S. przyjechał do swojej byłej partnerki, by odwiedzić ich wspólne dziecko: 8-miesięczną dziewczynkę. Między parą doszło do awantury. 

– Mężczyzna groził kobiecie, że ją zabije. Wszedł do domu, wyciągnął dziecko z wózka i się oddalił z dziewczynką. Matka powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w Trzebownisku, gdy jechał z dzieckiem w taksówce – mówi Magdalena Ziemba-Kołacz, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

Alin S. na co dzień wynajmuje mieszkanie w Rzeszowie. To właśnie tam kazał się zawieźć taksówkarzowi. Po zatrzymaniu, 38-latek trafił do policyjnego aresztu, w którym spędził całą noc, a dziecko przekazano matce. We wtorek Alina S. przesłuchiwano w rzeszowskiej prokuraturze. 

Advertisement

– Przedstawiliśmy mu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec matki – mówi prokurator Ziemba-Kołacz. Zarzut uprowadzenia dziecka nie wchodzi w grę. – Oboje rodzice mają pełnię władzy rodzicielskiej. Rozważymy, czy o całym zdarzeniu nie powiadomimy sądu rodzinnego – dodaje Ziemba-Kołacz.

Po przesłuchaniu, Alin S. wyszedł na wolność. Ma dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do matki dziecka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl    

Reklama