Reklama

Do 31 sierpnia br. potrwa rozpoczynająca się dzisiaj poprawa przejazdu na rzeszowskich ścieżkach rowerowych. Roboty będą kosztowały około 1 mln zł.

O rozpoczętych pracach poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Poprawa ścieżek jest związana ze zwycięskim projektem stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2016.

Projekt o wartości 1,5 mln zł zakłada budowę 60 przejazdów rowerowych, m.in. na al. Kopisto przy wjeździe do Millenium Hall i wzdłuż Okulickiego.

– Dzięki temu uda się załatać dziurawą sieć dróg rowerowych w Rzeszowie i naprawić nieudolność drogowców, którzy przez lata nie potrafili zająć się problemem – uważają rowerzyści ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Część prac już wcześniej zostało wykonanych. Teraz drogowcy przystępują do kolejnego etapu robót.

– Prace polegać będą na wydzieleniu nowych ścieżek, poszerzeniu chodników, oznakowaniu pionowym, budowie wydzielonych przejazdów dla rowerzystów na skrzyżowaniach – informuje Maciej Chłodnicki.

Inwestycja będzie kosztowała ok. 1 mln zł. Ratusz zaznacza, że prace będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu dla pieszych i rowerzystów. Roboty, których wykonawcą jest firma Drogbud, mają się zakończyć do 31 sierpnia br.

Wykaz ulic, gdzie będą prowadzone prace:

1. Skrzyżowanie ul. Powstańców Warszawy z ul. Dąbrowskiego

2. Błogosławionej Karoliny

3. Wiktora

4. Szopena

5. Kopisto

6. Rondo Pobitno

7. Okulickiego

8. Rondo Krzyża Świętego

9. X Sudeckiej Dywizji Piechoty

10. Aleja Niepodległości

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Wygraj bezpłatną metamorfozę stomatologiczną!

fot. Joanna Kielar

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.