Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów przyłącza się do kolejnego Strajku Kobiet. W poniedziałek (1 lutego) odbędzie się on na Rynku. 

Wznowione protesty kobiet odbywają się w całej Polsce od zeszłej środy, gdy Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie do antykobiecego wyroku TK z 22 października ub. r. Trybunał Przyłębskiej uznał wtedy, że przerwanie ciąży w razie wystąpienia poważnych wad płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. 

Tysiące kobiet i zwolenników prawa do legalnej aborcji znów wyszło na ulice polskich miast. W Rzeszowie strajk kobiet odbył się w czwartek przed podkarpacką siedzibą PiS przy ulicy Hetmańskiej. W weekend protesty wstrzymano z uwagi na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W poniedziałek (1 lutego) kobiety wracają na ulice. Także w Rzeszowie, gdzie protest pod hasłem „Kontra Kobiet” odbędzie się na Rynku. Początek o godz. 18:00. Strajk, podobnie jak wcześniej, organizują Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele. „Bierzemy przyrządy do hałasowania oraz nasze własne głosy!” – zachęcają organizatorzy. 

„Protestujemy przeciwko pseudowyrokowi pseudotrybunału. Domagamy się legalnej, darmowej, bezpiecznej aborcji i pełni praw obywatelskich! KONTRA KOBIET wobec marginalizowania naszych PRAW, potrzeb, ciał i policyjnej przemocy” – dodają Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: