Fot. Materiały artysty. Na zdjęciu Krzysztof Ścierański
Reklama

Krzysztof Ścierański z zespołem New Quartet, Funky Flow oraz Miłosz Bazarnik z zespołem 5tet wystąpią na trzech koncertach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Łące koło Rzeszowa.

New Quartet

„Zaduszki Jazzowe”, bo pod takim hasłem odbędą się koncerty w CKiS w Łące, rozpoczną się 3 listopada klasycznym jazzem w wykonaniu Krzysztofa Ścierańskiego oraz jego zespołu New Quartet. Ścierański to czołowy gitarzysta basowy, członek zespołów Laboratorium i String Connection. Współpracował z Tomaszem Stańką, Markiem Grechutą, Ewą Bem.

Krzysztof Ścierański nagrał 8 albumów, ostatni „Night Lakes” w 2014 r. Docenia go od lat publiczność polska i światowa. Od wielu lat występuje w tzw. solo actach, ale także w rozmaitych składach. Tym razem artysta zaprezentuje materiał stworzony wraz z jego New Quartet. To muzyka bliska fusion, nawiązuje do jazzu, etno-world music, a nawet hip hopu.

New Quartet zagra w składzie: Krzysztof Ścierański – bas, Dima Garelik – gitara, Haim Peskoff  – perkusja, Inbar Elnatan – perkusjonalia.

Funky Flow

Zdjęcie: materiały zespołu

Drugi dzień Zaduszek, czyli 4 listopada, publiczność spędzi w klimacie jazzu elektrycznego. Wasze uszy pieścić będzie Funky Flow. Zespół w 2005 roku w Rzeszowie założyli Kuba Szturm (gitara) i Tomasz Drachus (klawisze). Gra z nimi także Seweryn Krzysztoń (perkusja). W czerwcu 2009 r nowym basistą zespołu został Mateusz „Fuji” Fudali.

Muzyka Funky Flow to fusion bazujący głownie muzyce jazzrockowej i funky. Zespół nagrał płytę demo w studiu Radia Rzeszów oraz wydał płytę – „Couple of Grooves”. Zespół wystąpił m.in. na Jazz Rock Meeting w Opolu, ArtFest w Tarnowie, I Międzynarodowym Fusion Festiwal w Rzeszowie i zakwalifikował się do Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miłosz Bazarnik i 5tet

Fot. Materiały zespołu. Na zdjęciu Miłosz Bazarnik

„Zaduszki Jazzowe” w Centrum Kultury i Sztuki w Łące zakończą się 5 listopada. Gwiazdą wieczoru będzie Miłosz Bazarnik wraz ze swoim zespołem 5tet. Bazarnik jest pianistą, kompozytorem i aranżerem o międzynarodowym rozgłosie. Jego talent i pasja przekuwają się w dźwięki, które poruszają serca słuchaczy na całym świecie.

Miłosz Bazarnik jest absolwentem renomowanych uczelni muzycznych, laureatem prestiżowych konkursów i stałym bywalcem najważniejszych festiwali jazzowych. Wspólnie z 5tet Bazarnik zabierze was w podróż pełną niespodzianek. Jego muzyka (swingowy jazz) łączy w sobie wyrafinowaną technikę, emocjonalną głębię i niepowtarzalny styl.

Wszystkie trzy koncerty rozpoczynać się będą o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 17 282 59 30. – Zanurz się w pulsującym rytmie jazzu – zachęca Centrum Kultury i Sztuki w Łące. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama