Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci i strażacy poszukują 48-letniego Adama Toczka, mieszkańca podrzeszowskiego Dynowa, który zaginął w miniony wtorek. 

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie o zaginięciu mężczyzny została powiadomiona w środę, 6 maja, ok. 2:00 w nocy przez rodzinę 48-latka. – Mężczyzna po raz ostatni był widziany we wtorek, 5 maja. Około 11:00 wyjechał z domu autem, nie wrócił na noc, nie nawiązał też kontaktu z rodziną – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

W środę policjanci i strażacy oraz strażacy-ochotnicy sprawdzali brzegi rzeki San w okolicach miejscowości Bachórz, gdzie znaleziono samochód zaginionego mężczyzny. W czwartek ponownie sprawdzono te same okolice. – Nurt rzeki strażacy sprawdzali przy użyciu sonaru. Na razie mężczyzny nie udało się odnaleźć – dodaje nadkom. Szeląg. 

Czwartkowa akcja poszukiwawcza zakończyła się po godz. 15:00. – Brali w niej udział także płetwonurkowie. Sprawdziliśmy rzekę na długości ok. 3 km. Bez efektu. W piątek rano planujemy wznowić poszukiwania – w Bachórzu od granicy powiatu rzeszowskiego do Dubiecka – powiedział bryg. Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej Straży Pożarnej.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W czwartek po południu policja opublikowała zdjęcie i rysopis zaginionego. To Adam Toczek. Mężczyzna w dniu zaginięcia miał na sobie brązową kurtkę z kapturem, czarny polar, granatowe spodnie, czarne sportowe buty. 48-latek ma 175 cm wzrostu, średnią budowę ciała, nos prosty, oczy niebieskie, jest łysy, uzębienie pełne.

Osoby, które widziały Adama Toczka, znają miejsce jego pobytu lub posiadają informacje mogące przyczynić się do jego odnalezienia, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Dynowie przy ul. Rynek 7, osobiście lub telefonicznie, 17 858 33 73, lub z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, tel. 17 858 33 10 lub 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama