Zdjęcie: materiały WSIiZ

O tym, jakie sytuacje są dla demokracji groźne, i jak się przed nimi bronić – opowie dr hab. Aleksander Hall. Wykład „Zainfekowana demokracja” w środę na Facebooku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Wielki Brytyjski polityk Winston Churchil powiedział, że demokracja jest najgorszą formą rządów, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu. I rzeczywiście wydaje się, że w naszej cywilizacji, cywilizacji zachodniej, demokracja jest dzisiaj przez olbrzymią większość ludzi uważana za coś naturalnego i niekwestionowanego – mówi dr hab. Aleksander Hall, prof. WSIiZ.

– A jednak demokracja jest taką formą rządów, która czasem ulega schorzeniom, czasami bardzo poważnym schorzeniom – dodaje.

O sytuacjach groźnych dla demokracji i o sposobach obrony przed nimi Hall opowie w najbliższą środę podczas wykładu „Zainfekowana demokracja”. 

Aleksander Hall to doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, profesor w Katedrze Nauk o Polityce i Administracji WSIiZ, a także profesor honorowy WSIiZ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Naukowo interesuje się historią i polityką Francji oraz polską myślą polityczną. Hall brał udział w obradach Okrągłego Stołu, a w latach 1991-1993 i 1997-2001 sprawował mandat poselski. Był także ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Spotkanie jest częścią projektu „Przybij piątkę nauce”. Wykład uczelnia pokaże na swoim profilu facebookowym. Początek o godz. 18:00.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama