Reklama

Życie w dobie komputerów i nowoczesnych technologii, z jednej strony stawia przed najmłodszymi coraz większe wyzwania, ale z drugiej daje szansę na rozwój kompetencji cyfrowych i otwiera nową ścieżkę edukacji. Nauka programowania to obok nauki języków obcych jedna z najważniejszych umiejętności dzisiejszych czasów. Duży wybór zajęć z programowania oferują Giganci Programowania – szkoła, która przez 6 lat wykształciła ponad 120 tysięcy młodych programistów, a jej placówki zlokalizowane są w całej Polsce – w tym także w Rzeszowie.

Dlaczego warto uczyć się programowania od dziecka?

Z nauką programowania jest jak z nauką języków obcych. Im wcześniej dziecko zacznie rozwijać takie umiejętności, tym szybciej i efektywniej przyswoi wiedzę. Poza tym, programowanie wpływa niezwykle pozytywnie na kształtowanie się wyobraźni i tym samym na rozwój kreatywności. Dzieci, które uczą się programowania są bardziej cierpliwe i wytrwalsze w dążeniu do celu. Co więcej, programowanie rozwija u nich logiczne myślenie – każda linijka kodu ma realny wpływ na działanie aplikacji, strony, gry czy programu.

Nauka programowania we wczesnym wieku jest także znacznie bardziej efektywna. Dziecko, które programuje swoją pierwszą aplikację pod czujnym okiem trenera programowania, widzi natychmiast efekty swoich działań. To z kolei ma bezpośredni wpływ na jego motywację do dalszej nauki. Dodatkowo, możliwość wykorzystania środowisk typu Minecraft, a więc narzędzi znanych i kochanych przez dzieci, sprawia, że nauka staje się także świetną zabawą.

Nauka programowania inwestycją w przyszłość

To właśnie nauka programowania wyłania najwięcej spośród tzw. zawodów przyszłości. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów sprawia, że zarobki w tej grupie zawodowej wciąż rosną. Opanowanie do perfekcji przynajmniej jednego języka programowania, to gwarancja stabilnej i świetnie płatnej pracy, w której próżno szukać powtarzalności czy nudy.

Ścieżek zawodowych dla programistów jest naprawdę sporo. Mowa tutaj przede wszystkim o językach Python, Java, C# czy środowisku Unity. W zależności od preferencji i tego, co interesuje dziecko, warto ukierunkować jego zainteresowania nieco bardziej precyzyjnie. Dzięki temu, dziecko już od najmłodszych lat będzie mogło rozwijać umiejętność programowania gier, aplikacji lub stron internetowych i nie tylko.

Jak uczymy programowania?

Kursy Gigantów Programowania, prowadzone stacjonarnie także w Rzeszowie, to przede wszystkim połączenie nauki i zabawy. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a trenerzy wykorzystują uwielbiane przez dzieci i młodzież środowiska programistyczne, jak Minecraft, Unity, Roblox czy Scratch. W trakcie lekcji dzieci uczą się programować własne gry i aplikacje, poznając zasady kodowania.

W naszej ofercie znajdują się kursy zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. Na zajęcia można zapisać dzieci już od 7. do 18. roku życia. Każda lekcja oferuje coś zupełnie nowego, dzięki czemu nie ma mowy o pojawieniu się nudy.

‌Przykładowe kursy semestralne programowania dla dzieci i młodzieży:

  • Podstawy tworzenia gier (Scratch),
  • Przygody z programowaniem w Minecrafcie,
  • Python z Minecraftem,
  • Roblox z Lua,
  • Tworzenie gier komputerowych w Unity,
  • Wstęp do programowania w C#.

Zajęcia w Rzeszowie odbywają się w Galerii Center Park przy ul. Kolejowej 1, w lokalu biurowym nr 3 na II piętrze.

 

Reklama