Zdjęcie: Dom Pomocy Społecznej w Łące
Reklama

– W Domu Pomocy Społecznej w Łące wybuchł koronawirus. Jest mnóstwo chorych – zaalarmował nas Czytelnik Rzeszów News. Sanepid częściowo to potwierdza.

Dom Pomocy Społecznej w podrzeszowskiej Łące prowadzony przez jest Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej. Jego mieszkańcami są niepełnosprawne intelektualnie dzieci i młodzież. Jest w nim 85 miejsc. 

W czwartek po południu próbowaliśmy się skontaktować z dyrektorką DPS-u, siostrą Alicją Partyką, by potwierdzić informacje o zakażeniu w placówce. Niestety, nie odbierała telefonu. 

Komentarza odmówiono nam w recepcji ośrodka. – Na razie nie udzielamy takich informacji – usłyszeliśmy od dyżurnej. 

Pierwsze informacje na ten temat przekazał nam dopiero sanepid. – U jednej z opiekunek DPS-u wykryto w środę zakażenie koronawirusem – potwierdza Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. – To na razie wszystko – dodaje. 

W ośrodku obowiązuje reżim sanitarny, prowadzona jest dezynfekcja i badania pensjonariuszy i personelu. – Czekamy na kolejne wymazy. Wyniki testów powinny trafić do nas wieczorem. Przebadani zostaną wszyscy – zapowiada Gibała.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: