Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Ponad 14 tysięcy osób zgłosiło chęć studiowania na Uniwersytecie Rzeszowskiem podczas tegorocznej rekrutacji. 

We wtorek (18 sierpnia) zakończyła się elektroniczna rejestracja na studia w największej państwowej uczelni na Podkarpaciu. Chętnych nie brakowało. Uniwersytet Rzeszowski rekrutował w tym roku na 57 kierunków, a jego władze mogą być zadowolone. Ogółem do tegorocznej rekrutacji zgłosiło się 14 057 osób. To więcej niż przed rokiem. W 2019 było to 13 806 osób. 

Na który kierunek zgłosiło się najwięcej kandydatów? Tradycyjnie na lekarski (studia jednolite magisterskie, stacjonarne). Lekarzami chce zostać aż 2131 osób, co daje ponad 26 osób na jedno miejsce. 

Dalej plasują się finanse i rachunkowość (studia pierwszego stopnia, stacjonarne) z 709 chętnymi, czyli ponad pięcioma na jedno miejsce, oraz bezpieczeństwo wewnętrzne (studia pierwszego stopnia, stacjonarne), na które zgłosiło się 499 osób – to ponad 8 osób na jedno miejsce. 

Duże zainteresowanie wśród maturzystów wzbudziły także filologia angielska i ekonomia. Tam na studia stacjonarne pierwszego stopnia zgłosiło się odpowiednio 618 i 516 osób. 

Ponad 3 osoby na jedno miejsce przypadły na nowy kierunek w ofercie uczelni – pedagogikę specjalną. 

Druga tura rekrutacji ruszy 14 września. Będzie prowadzona na te kierunki, na które nie zostanie wypełniony limit w turze pierwszej.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama