Zakończyły się zdjęcia do filmu „Rage of stars”. Trudne warunki, plan wykonany [FOTO]

Reklama

– Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak trudne, ale już wiem, że jedyne co muszę robić w życiu, to filmy mówi reżyser Łukasz Róg.

 

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska

W Rzeszowie zakończyły się zdjęcia do filmu „Rage of stars”, którego reżyserem jest Łukasz Róg. Róg jest reżyserem-samoukiem. W przeszłości robił reklamy dla Red Bull i Monster Energy, Dodge’a oraz teledyski dla „Bring me the Horizon” i „The Anix”.

Róg debiutował amatorskim, krótkometrażowym filmem „No stars anymore” z 2021 r. – o kobiecie z amerykańskich oddziałów specjalnych S.W.A.T, która ma przeczucie o zbliżającym się końcu ludzkości. „Rage of Stars” jest rozwinięciem „No stars anymore”. 

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska 

„Rage of stars” będzie mrocznym kinem akcji. Scenerią do do opowiedzenia całej historii kobiety stał się Rzeszów, rodzinne miasto Łukasza Roga. Zdjęcia rozpoczęły się na początku lipca i przez prawie dwa miesiące zrealizowano wszystkie zaplanowane sceny.

Na planie spotkała się międzynarodowa ekipa, w tym wybrani w castingu aktorzy: Andrea Tivadar, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska – Sakai, Jord Knotter i znani z serialu „Wikingowie”: Jack McEvoy i Elijah Rowen.

Andrea Tivadar to brytyjska aktorka rumuńskiego pochodzenia, którą można było zobaczyć
w kilku międzynarodowych produkcjach, m.in. „Killing Eve”, „If only” czy „Safe inside”, gdzie zagrała główną rolę.

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska

Realizacja zdjęć w większości odbywała się w nocy, co było niemałym wyzwaniem także ze względu na trudne warunki pogodowe tegorocznego lata w Rzeszowie. 

Pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem, ale dzięki temu, że ekipa szybko się zgrała, udało się sprawnie pokonać klimatyczne przeciwności. Było trudno i wyczerpująco, ale nauczyłem się bardzo dużo – mówi Łukasz Róg.

„Rage of stars” jest fabularnym debiutem Roga. – Jestem gotowy na takie wyzwania w przyszłości – twierdzi reżyser. 

Zdjęcia: Karolina Pelc

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Aktorzy okazali się „strzałem w dziesiątkę”, świetnie się rozumieliśmy, co więcej, dawałem im dużo swobody twórczej, z czego chętnie korzystali. To aktorzy w dużej części stworzyli ten film, a ja im w tym pomogłem – wspomina czas kręcenia zdjęć Łukasz Róg. 

Producentem „Rage of stars” jest Lukra Films, a premiera filmu zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. Lukra Films stworzyli Łukasz Róg i Rafał Kalisz, szef firmy Fibrain. Film będzie anglojęzyczny, ma być promowany głównie w USA. 

Pierwszy pokaz filmu ma się odbyć w rzeszowskim kinie „Zorza”.

Zdjęcia: Karolina Pelc 

Zdjęcia: Karolina Pelc

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska 

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska 

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska 

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska

Zdjęcia: Aleksandra Zielińska 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl              

Reklama