Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Mimo deszczu i chłodu, frekwencja dopisała. W sobotę wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubomirskich w Rzeszowie wystąpili trzej tenorzy z grupy “TreVoci”.

Koncertowi patronowało Ministerstwo Sprawiedliwości, które wsparło występ “TreVoci” kwotą 25 tys. zł. Wśród gości był m.in. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, który startuje do Sejmu z ostatniego miejsca rzeszowskiej listy PiS w wyborach parlamentarnych. Marcina Warchoła w wyborach poparł Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. On także był na koncercie. Obaj pojawili się także na scenie. 

Koncert “TreVoci” (Miłosz Gałaj, Voytek Soko i Mikołaj Adamczak) z towarzyszeniem orkiestry Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy miał pokazać, że Zamek Lubomirskich, po przejęciu go przez miasto, będzie tętnił życiem kulturalnym. – Takich fantastycznych wydarzeń, jak koncert “TREvoci with love”, będzie jeszcze więcej, gdy Zamek Lubomirskich stanie się dostępny dla każdego – zapowiedział Marcin Warchoł. 

Nie wszystkim jednak podoba się, że Tadeusz Ferenc “zaprzyjaźnia” się z wiceministrem Warchołem, szczególnie, że jeszcze niedawno Ferenc miał startować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, z czego ostatecznie zrezygnował.

Ratusz zaproszenia na sobotni koncert wysyłał do wielu osób, m.in. Andrzeja Deca (PO), przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. Dec postanowił jednak zbojkotować koncert, gdy zobaczył, że wśród zapraszających na występ tenorów, oprócz Tadeusza Ferenca, jest także Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. 

“A to jest wystarczający powód, żeby ten koncert zignorować. Nawet gdyby miał być atrakcyjny. Zaś refleksja, jaka się przy tej okazji nasuwa, słabo się nadaje do zacytowania” – napisał Andrzej Dec na Facebooku. 

Tadeusz Ferenc takimi głosami się nie przejmuje. Uważa, że dopóki rządzi miastem, musi mieć dobre relacje z rządem PiS. A właściwie ze wszystkimi. W piątek Ferenc przyszedł na spotkanie z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem, które odbyło się w rzeszowskim hotelu Bristol. Były prezydent RP pojawił się w koszulce z napisem: “Konstytucja”. 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: