Zamelduj się i rozlicz w Rzeszowie. Ruszyły loterie z atrakcyjnymi nagrodami

Wzorem ubiegłego roku, ratusz chce nagrodzić osoby, które rozliczają podatki w Rzeszowie i meldują się w mieście. Na tych, którzy to zrobią, czekają atrakcyjne nagrody. Loteria już ruszyła.

 

Rzeszowski magistrat organizuje dla mieszkańców stolicy Podkarpacia dwie loterie: „Rozlicz PIT w Rzeszowie” oraz „Mieszkam w Rzeszowie”.

– Tak jak w poprzednich latach, zachęcamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa oraz tych, którzy tutaj mieszkają, ale się jeszcze nie zameldowali, do wzięcia udziału w naszych dwóch loteriach – mówi Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w rzeszowskim magistracie.

– Loteria „Rozlicz PIT w Rzeszowie” jest dla wszystkich, którym zależy na tym, aby pieniądze z ich podatków były wbudowywane w Rzeszów – dodaje.

Pierwsza z loterii – „Rozlicz PIT w Rzeszowie” trwa od 3 kwietnia do 7 maja br. Mogą w niej wziąć udział wszystkie te osoby, które złożą deklarację podatkową PIT za rok 2016 w jednym w rzeszowskich Urzędów Skarbowych i Rzeszów wskażą jako miejsce swojego zamieszkania oraz mają ukończone 18 lat.

Druga loteria – „Mieszkam w Rzeszowie” również rozpoczęła się 3 kwietnia, ale zakończy 31 października  br. W niej mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy zameldowali się w Rzeszowie w okresie od 21 listopada 2016 r. do 31 października 2017 r. i ukończyli 18 lat.

W przypadku obu loterii swoje zgłoszenia można przesyłać w dwóch formach: elektronicznej za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.loteriarzeszow.pl oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców w rzeszowskich galeriach handlowych: Millenium Hall, Plaza Rzeszów, Nowy Świat, Galeria Rzeszów, w hipermarkecie B1, w jednostkach urzędu miasta przy ul. Rynek 1, Okrzei 1, Ofiar Getta 7  oraz Urzędach Skarbowych przy ul. Podwisłocze 2 i Siemieńskiego 18.

Organizatorzy zalecają, aby dokładnie wypełniać formularze zgłoszeniowe, zwłaszcza w wersji papierowej, bo tam nie ma możliwości weryfikacji czy dane są kompletne.

– Należy zwracać uwagę na numer telefonu, ponieważ z laureatami kontaktujemy się telefonicznie – mówi Iwona Zdziebłowska z firmy Modart, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie loterii.  – Warto, aby numer telefonu był chociaż dwa razy zweryfikowany, zanim zostanie wysłany formularz – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizatorzy obu loterii zachęcają również do tego, aby jednak zgłaszać się do zabawy drogą elektroniczną, która jest mniej kłopotliwa niż tradycyjna.

W obu loteriach można wygrać atrakcyjne nagrody. W „Rozlicz PIT w Rzeszowie” to: pierwszy raz bon wakacyjny Itaki o wartości 6 tys. zł, komputer przenośny Huawei MateBook i stację dokującą, smartfon Samsung Galaxy S7 Edge, kamerę Go pro 5, zegarek Garmin Forerunner 735XT, słuchawki Beats by Dr. Dre Beats Solo3 Wireless, projektor Doogee Smart Cube P1, odtwarzacz Mp3 Sony, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3 oraz czytnik e-booków Amazone Kindle Paperwhite 3.

W loterii „Mieszkam w Rzeszowie” można z kolei wygrać: robota kuchennego Thermomix, telewizor Panasonic TX-50CX700E, rower Unibike Expedition GTS, odkurzacz Neato Robotics Botvac D85, tablet Huawei MediaPad M2, Xbox one 1 TB, generator pary Tefal Pro Xpert Control Plus , odtwarzacz Mp3 Sony, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3, czytnik e-booków Amazone Kindle Paperwhite 3.

Łącza wartość nagród w obu loteriach to ponad 82 tys. zł.  W tym roku na ich organizację miasto przeznaczyło o 12 tys. więcej niż w 2016 r.

Ratusz na organizowaniu tego typu zabawy, pomimo tego, że ponosi z roku na rok większe koszty, to jednak też coraz więcej zyskuje, ponieważ wpływy do budżetu z podatków rozliczonych w Rzeszowie w 2015 roku wyniosły 914 tys. zł, a w 2016 r. już prawie 1,28 mln zł.

Według szacunków ratusza w stolicy Podkarpacia mieszka 220 tys. osób, z czego 188 tys. jest w nim zameldowanych. Loterie mają zachęcić ludzi do tego, aby meldowali się i rozliczali PIT w Rzeszowie. Tegoroczna edycja zabawy jest już trzecią. Po raz drugi odbywa się zaś w formie dwóch osobnych konkursów.

Pierwsze losowanie nagród w ramach loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” odbędzie się już 17 maja o godz. 12:00 w ratuszu, drugie („Mieszkam w Rzeszowie”) – 6 listopada również o 12:00 w rzeszowskim magistracie.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama