Reklama

Dziś (1 kwietnia) wystartowała loteria meldunkowa, jaką organizuje Urząd Miasta Rzeszowa. Miasto wyda na nią w sumie 70 tys. zł, ale korzyści mają być znacznie większe.

W akcji „Ty mieszkam, tu płacę podatki” i w samej loterii, chodzi o zachęcenie „nowych” mieszkańców, do zameldowania się w Rzeszowie. Tu także powinni rozliczyć swoje PIT-y.

To zresztą dwa główne warunki, żeby móc wziąć udział w loterii.

– Udział w niej mogą wziąć osoby, które zameldowały się w Rzeszowie od 1 stycznia do końca kwietnia – informuje Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor wydziału promocji i współpracy międzynarodowej rzeszowskiego magistratu.

Z szacunków urzędu wynika, że w Rzeszowie mieszka obecnie ok. 35 tys. niezameldowanych tu osób.

Gra jest warta świeczki, bo podatki płacone przez mieszkańców, to blisko 20 proc. wpływów budżetowych miasta. W ubiegłym roku było to niemal 200 mln zł. Przy takich kwotach, owe 70 tys. przeznaczone przez miasto na organizację loterii, to praktycznie żadna kwota.

Do udziału w loterii, nowi mieszkańcy i podatnicy, mogą się zgłaszać do 8 maja. Szczegóły dotyczące loterii – w tym oczywiście, jak się do niej zgłosić – znajdziecie na stronie ww.tumieszkamtuplacepodatki.pl.

Losowanie nagród nastąpi 15 maja. A będzie można wygrać m.in. skuter Romet, rower elektryczny, konsolę do gier, odkurzacz iRobot, laptop, tablet Samsung Galaxy, czy telewizor Panasonic. Na nagrody urząd miasta wyda 33 tys. zł.

Przygotowanie loterii miasto zleciło agencji reklamowej Smolar, która podobną akcję przeprowadziła już w ub. roku we Wrocławiu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: