Zdjęcie: Pixabay

Na odcinku ul. Matysowskiej w Rzeszowie – od ul. św. Walentego do ul. Kiepury – układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni. We wtorek i w środę droga będzie zamknięta dla ruchu. Autobusy będą jeździć zmienionymi trasami.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, rozbudowa ul. Matysowskiej (koszt ponad 10,5 mln zł) dobiega końca. Jednym z ostatnich elementów jest ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni.

Ten etap prac rozpoczyna się we wtorek (16 sierpnia) i potrwa do środy (17 sierpnia). W trakcie prac ul. Matysowska będzie zamknięta dla ruchu drogowego.

– Pierwszego dnia prac (do godz. 18:00) nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Pienińskiej/św. Walentego do ul. Nowe Wzgórza. Drugiego dnia, od godz. 8:00 do godz. 18:00, zamknięty zostanie odcinek od ul. Nowe Wzgórza do ul. Kiepury – wyjaśnia Artur Gernand.

Na czas trwania robót zaplanowano objazdy. W stronę os. Zalesie, jadąc od ul. św. Walentego, można się dostać przez ul. św. Rocha, a później ul. Wieniawskiego. Wracając, kierowcy mogą skorzystać również z objazdu na ul. Wierchowej.

Z kolei kierowcy, którzy chcą dostać się do południowych części Rzeszowa, skorzystają z objazdu przez Chmielnik, Kielnarową, Tyczyn, al. Sikorskiego oraz ul. Robotniczą.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni ul. Matysowskiej wiążą się również ze zmianami w kursach miejskich autobusów. Linia nr 5 (kierunek Matysowska) będzie kończyła kurs na przystanku Powstańców Warszawy/Sikorskiego 12.

Ta sama linia jadąca w kierunku ul. Lubelskiej kurs rozpocznie się od przystanku Powstańców Warszawy/Rejtana i dalej pojedzie bez zmian. Zawieszone na czas prac są kursy linii nr 48.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama