Kamil Kościółek, zawodnik Stali Rzeszów, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w zapasach w stylu wolnym w Chorwacji.

Od mistrzostw, które odbyły się w sierpniu ub. r. w Zagrzebiu, minęło pięć miesięcy, ale dopiero teraz przyszła informacja o brązowym medalu dla Kamila Kościółka.

Zawodnik Stali Rzeszów przegrał pierwszą walkę z utytułowanym Gruzinem Geno Petriashvilim, ale został on zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. W efekcie rzeszowski zapaśnik, który udział w mistrzostwach zakończył na 5. miejscu, wskoczył na podium i zdobył brązowy medal na zawodach w Zagrzebiu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kamil w międzyczasie został Mistrzem Polski Juniorów, mimo bardzo poważnej kontuzji kciuka, której nabawił się na dwa tygodnie przed startem.

Informacja o brązowym medalu dla naszego zapaśnika ma jeszcze jeden walor. Polskie zapasy po 40. latach w końcu doczekały się drugiego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Przed Kamilem ostatni medal dla Polski zdobył Tomasz Busse z Łodzi w 1975 r.