Reklama

Do 22 stycznia trwają zapisy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Dzień Otwarty WSIiZ. W programie m.in. ciekawe warsztaty, pokazy laboratoriów, dronów, robotów i drukarki 3D. Zagraniczni studenci zorganizowali pokazy Krav-Magi oraz tańca brzucha i tańca malezyjskiego.

[Not a valid template]

– Dzień Otwarty WSIiZ odbędzie się 27 stycznia w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie, w godzinach od 9.00 do 14.00. Przedstawimy aktualną ofertę dydaktyczną uczelni. Szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielą wykładowcy, studenci oraz absolwenci WSIiZ – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Reszowie.

Spotkanie z fotografem prezydenta

– Gościem specjalnym Dnia Otwartego będzie Wojciech Grzędziński, nadworny fotograf Prezydenta RP i ceniony fotoreporter, który opowie o swojej pracy i podpowie, w jaki sposób młodzi ludzie powinni się rozwijać, by osiągnąć sukces zawodowy – zdradza Pasieczna.

Program wydarzenia obfituje w warsztaty i wykłady dla uczniów i nauczycieli, m.in. temat przydatny na maturze „Nie taki mikrofon straszny, jak go malują – wystąpienia publiczne”. Dla nauczycieli WSIiZ przygotowała zajęcia z certyfikatem „Stres nam nie straszny – techniki redukcji stresu”.

– Ważnym punktem wydarzenia będzie zwiedzanie laboratoriów. Nietuzinkową atrakcją będą też pokazy dronów w wykonaniu Dominika Ciurko i Vadyma Melnyka, studentów informatyki, którzy wygrali ministerialny konkurs „Generacja Przyszłości”, a w ubiegłym tygodniu zajęli II miejsce w ogólnopolskim maratonie programistycznym Microsoft – zachęca rzecznik rzeszowskiej uczelni.

Pracę robotów zaprezentują studenci Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych. Uczestnicy zobaczą też pokazy najnowocześniejszych drukarek 3D i poznają zasady ich pracy.

Do wygrania model A380 Singapore Airlines

W programie jest też m.in. zwiedzanie redakcji i studia radioeter.fm. oraz konkurs językowy. Do wygrania 100 i 50 proc. zniżki czesnego na I semestr studiów anglojęzycznych w roku akademickim 2015/2016.

Nagrodą w konkursie zorganizowanym przez Koło Naukowe Aviation Management będzie model największego samolotu pasażerskiego świata A380 Singapore Airlines, w skali 1:200. Model przekazał nieodpłatnie Paweł Cybulak z serwisu pasażer.com, z którym uczelnia współpracuje w ramach Aviation Management.

Dzień Otwarty uatrakcyjnią reprezentanci ponad 20 kół naukowych WSIiZ. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, skosztować orientalnych potraw i obejrzeć pokazy Krav-Magi oraz tańca brzucha i tańca malezyjskiego w wykonaniu naszych zagranicznych studentów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, każda klasa powinna do 22 stycznia potwierdzić swój udział. Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: ktokarz@wsiz.rzeszow.pl lub do Krzysztofa Tokarza, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 pod nr 17 866 14 31.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: