Rozpoczęły się zapisy do Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. W bezpłatnych warsztatach rozwijających m.in. pasje naukowe, kreatywne i logiczne myślenie może wziąć udział do 150 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolic.  Rekrutacja trwa do 15 marca. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Już 22 marca rozpoczną się zajęcia w ramach nowego, edukacyjnego programu działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kursy Rzeszowskiej Akademii Inspiracji, bo tak nazywa się ten program, przeznaczone są dla dzieci i młodzieży na trzech poziomach kształcenia: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Warsztaty są bezpłatne dzięki wsparciu Banku Zachodniego WBK i Santander Universidades – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona (w semestrze letnim będą 72 miejsca).

– Głównym celem projektu jest pomoc dzieciom i młodzieży w rozwoju najistotniejszych kompetencji społecznych np. umiejętności pracy w grupie, kreatywnego i logicznego myślenia, twórczego podejścia do problemów – wyjaśnia dr Andrzej Rozmus, prorektor ds. nauczania WSIiZ, pomysłodawca RAI. Dr Rozmus zapewnia, że wszystkie programy opracowane zostały z uwzględnieniem umiejętności, potrzeb i poziomu rozwoju dzieci i młodych ludzi w każdej grupie wiekowej.

Obecnie trwa nabór do II edycji kursów Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. Przewidziane jest utworzenie sześciu 12-osobowych grup, po jednej w każdym z 6 rzetelnie przygotowanych programów kształcenia, wśród których znalazły się kompetencje twórczego czy analitycznego myślenia, rozwoju inicjatywności, postaw obywatelskich i pasji naukowych dzieci.

Najmocniejszym punktem oferty akademii są zajęcia prowadzone w dobrze wyposażonych salach dydaktycznych i laboratoriach specjalistycznych WSIiZ. – Niezwykle cenna jest kadra RAI złożona z praktyków, którzy mają duże doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi – podkreśla dr Anna Martens, dyrektor RAI. Dodatkowo, nad każdą grupą kursantów opiekę sprawuje koordynator, który dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci i młodzieży. Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, w małych grupach, nie ma wykładów. – Kładziemy nacisk na interakcję, aktywny udział uczestników w tworzeniu rzeczywistości kursów – zapewnia dr Martens.

Spotkania grup II edycji RAI, które będą odbywały się od marca do czerwca, zaplanowano na sobotnie przedpołudnia (9:30 – 13:00).

Jak i kiedy zapisać dziecko na kursy RAI?

Rekrutacja trwa do 15 marca lub do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres kontakt@rai.edu.pl. Należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz wybrany program, telefon kontaktowy i adres e-mail do prawnego opiekuna, zapisującego kursanta na zajęcia RAI.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, dla których zabraknie miejsc, przyjmowane są na listę rezerwową do rekrutacji na wrzesień 2014, kiedy  zaplanowano kolejną edycję RAI.

Jakie kursy oferuje RAI?

Warsztaty w 6 głównych programach. Należą do nich:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– rozwój twórczego myślenia (szkoła podstawowa, klasy 1-3)

– rozwój pasji naukowych i odkrywczych (szkoła podstawowa, klasy 4-6)

Programy uzupełnione są modułem: „Nauki ścisłe są super!” czyli matematyka inaczej

– rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich

– rozwój potencjału osobistego (dla poziomu szkoły gimnazjalnej, z modułem dodatkowym: podstawy krytycznego myślenia)

– rozwój inicjatywności i przedsiębiorczości

– rozwój analitycznego myślenia (dla młodzieży ponadgimnazjalnej, z modułem: trening umiejętności liderskich).

Każdy Program to 40 godzin zajęć dydaktycznych. Każdy Uczestnik otrzyma również bezpłatne materiały dydaktyczne.

Więcej informacji o poszczególnych programach Rzeszowskiej Akademii Inspiracji można znaleźć na stronie projektu: rai.edu.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama