Reklama

Do 20 lipca trwają zapisy na kurs w Rzeszowie, przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki. Na Podkarpaciu wyniki tegorocznej matury były fatalne.

Wyniki matur na Podkarpaciu są gorsze niż w innych województwach. Kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Od tego roku formuła matury z matematyki zmieniła się, wymagała analizy tekstu, logicznego myślenia, łączenia różnych faktów, przez co jest trudniejsza. Najczęstszym problemem były zadania typu: wykaż, uzasadnij, udowodnij, ale każdy uczeń może mieć kłopot z czymś innym. Dlatego na kursie będziemy podchodzić do każdego indywidualnie, na co pozwolą zajęcia w małych grupach. Część kadry będą stanowić nauczyciele ALO, którzy z sukcesem przygotowali uczniów do matury. Zdawalność w ALO była wyższa od średniej krajowej – mówi Zofia Machnicka, opiekun merytoryczny projektu.

Przemyślany 30-godzinny kurs

Zajęcia na kursie poprowadzą najlepsi pedagodzy wybrani przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, które ma duże doświadczenie i sukcesy w takich inicjatywach. Kilka lat temu PCEN organizował podobny kurs zakończony sukcesem na poprawkowej maturze.

– Wielu młodych ludzi, szczególnie z mniejszych miejscowości nie stać na korepetycje. Te warsztaty to strzał w dziesiątkę. Dla uczniów korzystne będzie kształcenie się pod okiem innego nauczyciela niż w szkole – uważa Krystyna Wróblewska, dyrektor PCEN.

– Zorganizowaliśmy dokładnie przemyślany 30-godzinny kurs, który poprowadzi  bardzo dobra kadra – mówi dr Andrzej Rozmus, prorektor ds. nauczania WSIiZ.

Kurs zdecydował się wesprzeć urząd marszałkowski. – Jest on potrzebny młodzieży naszego województwa, by zwiększyć ich szansę na zdanie matury i możliwość dalszego kontynuowania nauki – podkreśla Bogdan Romaniuk, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Trzy godziny zajęć każdego dnia

Bezpłatny wykład  omawiający wszystkie zadania z tegorocznego egzaminu dojrzałości odbędzie się 21 lipca o godzinie 9:00 w WSIiZ. Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić, w których zadaniach popełnił błędy.

Aby skorzystać z wykładu i kursu należy się zarejestrować i przynieść wyniki matur. Tuż po wykładzie rozpoczną się warsztaty prowadzone w małych grupach (10-15 osób). Warunkiem udziału w zajęciach jest matura z matematyki zdana na poziomie minimum 20 procent. Kurs będzie trwać od 22 lipca do 4 sierpnia. Każdego dnia uczestnicy będą mieć trzygodzinne zajęcia prowadzone od godz. 10:30.

Koszt kursu zwrócą, jeśli…

90 procent kosztów kursu pokrywa WSIiZ, a 10 procent, czyli symboliczne 2 zł za godzinę (60 zł za cały kurs) płaci uczeń. – Ten symboliczny koszt wprowadziliśmy tylko po to, by mobilizować uczniów do solidnego uczestnictwa w zajęciach – podkreśla dr Rozmus. – Jeśli kandydat po ukończeniu kursu zda maturę i wybierze studia w WSIiZ, koszt kursu zostanie zwrócony.

Kurs kończy bezpłatna matura próbna. Osoby, które ją zdadzą, będą mieć duże szanse powodzenia na egzaminie poprawkowym. Uczelnia przygotowała dodatkowe zajęcia dla uczniów, którzy nie zdadzą matury próbnej, a także indywidualne konsultacje.

Na kurs można się zapisywać do 20 lipca, wypełniając formularz. Dostępny jest TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: