Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama
Między blokami przy ul. Lenartowicza 33 i 31A biegnie zapomniany chodnik. „Nikt nigdy go nie odśnieża ani nie sprząta, a chodzą tam ludzie starsi” – alarmuje nas Czytelnik. 

We wtorek rano otrzymaliśmy zgłoszenie od anonimowego Czytelnika. Twierdzi on, że chodnik, który biegnie między blokami przy ul. Lenartowicza 33 i 31A, jest zapomniany przez miasto. „Nikt go nigdy nie odśnieża ani nie sprząta. Podobnie jest z przylegającym do niego parkingiem. To strefa niczyja” – martwi się nasz Czytelnik.
 
Przekazuje też, że zaśnieżonym chodnikiem poruszają się ludzie starsi i dzieci. Te ostatnie docierają nim do przedszkola, które znajduje się w budynku przy ul. Lenartowicza 31A. „O sytuacji poinformowaliśmy Urząd Miasta Rzeszowa, do którego według map geoportal należy ten teren. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi” – żali się Czytelnik.
 
We wtorek około południa, niedługo po naszym telefonie, ratusz zareagował. – Sprawa załatwiona. Chodnik jest już odśnieżony. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych podjął decyzję, że zrobi to bez uprzedniego sprawdzenia, do kogo należy teren. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, na weryfikację czas będzie później – podkreśla Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 
 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: