Fot. Daniel Kozik / Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Na zdjęciu Krzysztof Bałata

Umowa o pracę z Krzysztofem Bałatą zostanie rozwiązana za porozumieniem stron – poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, poinformował, że w poniedziałek o godz. 8:00 zarząd województwa rozpoczął obrady od punktu w sprawie złożonej w piątek rezygnacji Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.  

„Zarząd obradujący dziś w pełnym składzie przyjął rezygnację pana Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora. Umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron z dniem jutrzejszym”- przekazał nam w komunikacie Tomasz Leyko.

Krzysztof Bałata podał się do dymisji po nadzwyczajnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które było poświęcone konfliktowi dyrektora szpitala z dwoma pielęgniarskimi związkami zawodowymi: Związkiem Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sobotę w specjalnym oświadczeniu Krzysztofa Bałata oświadczył, że „szpital opuszcza z podniesioną głową”. Bałata dyrektorem KSW nr 2 przy ulicy Lwowskiej był od maja 2017 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama