Zarzuty i areszty dla sprawców pobicia fotografa Urzędu Miasta w Rzeszowie

Reklama

Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował na trzy miesiące trzech sprawców pobicia fotografa Urzędu Miasta w Rzeszowie. Wszyscy dostali zarzuty dokonania rozboju. 

 

O pobiciu 57-letniego fotografa z rzeszowskiego ratusza, do którego doszło w minioną niedzielę w Rzeszowie, informowaliśmy TUTAJ. W środę Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, podał, że zatrzymani tuż po zdarzeniu trzej mieszkańcy Stalowej Woli w wieku od 20 do 27 lat, dostali prokuratorskie zarzuty. 

Jak wynika z aktualnych informacji, pobity fotograf przybiegł do komendy w niedzielę ok. godz. 23:45. Wcześniej wracał z Rynku i na al. Cieplińskiego został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn. Od fotografa zażądali, że by odprowadził ich do hotelu. Sprawcy prowadzili go w kierunku ul. Dąbrowskiego, siłą trzymając 57-latka za kurtkę. 

Napastnicy grozili fotografowi pobiciem i zgwałceniem, a jeden z nich go podduszał. Po drodze zażądali od niego, by kupił im alkohol. Gdy usłyszeli odmowę, fotograf otrzymał cios w twarz. Sprawcy domagali się pieniędzy od 57-latka, by wypłacił je z bankomatu, pobili fotografa i ukradli mu portfel, zegarek oraz okulary. Pracownik ratusza był zmuszony napastnikom podać numer PIN do karty bankomatowej. 

Fotograf przy bankomacie przy galerii przy ul. Lisa Kuli wykorzystał moment nieuwagi napastników, wyrwał im się i pobiegł do komendy. 

Policjanci namierzyli sprawców przy ul. Jagiellońskiej. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Wszyscy zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Napastnikami okazali się mieszkańcy Stalowej Woli. To 27-letni Grzegorz K. i dwóch 20-latków: Denis F. i Kamil K.

– Wszyscy byli pijani. Badanie wykazało u 27-latka ponad 2 promile, a u 20-latków odpowiednio 1,3 i 0,8 promila – relacjonuje Adam Szeląg. 

Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Podczas okazania fotograf rozpoznał napastników. 

Mieszkańcy Stalowej Woli w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów, która wszczęła śledztwo, usłyszeli zarzuty rozboju i zmuszenia do określonego zachowania. Na wniosek prokuratory, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.  

Pobity fotograf trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami twarzy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama