Reklama

12 osób, a wśród nich policjanci i żołnierze, zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Grupa przestępcza zajmowała się m.in. handlem narkotyków. Także na Podkarpaciu.

Sprawę prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. W śledztwo zaangażowany jest również krakowski oddział Żandarmerii Wojskowej, a także CBŚP i Biuro Spraw Wewnętrznych (policja w policji).

Według prokuratury na terenach trzech województw (podkarpackie, śląskie, małopolskie), działała zorganizowana grupa przestępcza, która zajmowała się m.in. hurtową dystrybucją narkotyków, w tym kokainy.

Na polecenie prokuratury w środę zatrzymano 12 osób.  Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy powiązani byli i ściśle współdziałali z policjantami oraz żołnierzami Sił Zbrojnych RP.

– Zajmowali się oni obrotem środkami narkotycznymi oraz popełnianiem przestępstw o charakterze rozbójniczym – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wśród zatrzymanych jest pięciu członków zorganizowanej grupy, w tym jeden z jej domniemanych liderów i organizatorów – 49-letni mieszkaniec Raciborza Radosław B. Zatrzymani zostali również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Raciborzu, żołnierze z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach oraz osoby cywilne.

Prokuratura nie podaje, czy wśród zatrzymanych są również osoby z Podkarpacia.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, poplecznictwa, handlu bronią bez zezwolenia, wymuszeń rozbójniczych, a także popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W trakcie policyjnej akcji, funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających i substancji do produkcji narkotyków oraz amunicje i granaty dymne.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Spoko, szef z CBŚ u na Załężu za czerpanie korzysci z nierządu, teraz kolejni koledzy po fachu za dragi, patologia w Policji.

Comments are closed.