Reklama

Ruszyła III edycja konkursu dla młodzieży z techników i zasadniczych szkół zawodowych. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie za najlepsze prace przyzna nagrody.

Konkurs „Pokaż, co potrafisz” ma na celu promocję umiejętności zawodowych, pasji oraz talentów podkarpackiej młodzieży. Organizatorzy twierdzą, że dwie poprzednie edycje konkursu dowiodły, że w podkarpackiej młodzieży drzemią pokłady kreatywności, opartej na solidnej wiedzy i umiejętnościach praktycznych zdobytych w macierzystych szkołach

Co oceni jury?

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie po raz kolejny zaprasza uczniów i uczennice szkół zawodowych do zgłaszania swoich projektów. Ograniczeniem jest jedynie fantazja uczestników. Można nadsyłać projekty, schematy, dokumentacje techniczne oraz zdjęcia lub filmy prezentujące dzieła.

W ubiegłym roku na konkurs zgłoszono m.in. programowalny łazik sterowany przez WiFi z kamerą, aplikację na smartfony, motorower elektryczny, projekt ekologicznego parkingu samochodowego, transformator Tesli.

Konkurs promuje nie tylko umiejętności techniczne, gdyż wśród wyróżnień znalazły się także: kompozycja kwiatowa z warzyw wykonana techniką carvingu, awangardową kreacja galowa, rzeźba oraz system dekoracyjny ścian.

Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie, podpowiada: – Jury konkursowe będzie oceniać innowacyjność, estetykę i szczegółowość wykonania, możliwość rzeczywistej realizacji projektu oraz jego funkcjonalność. Te cechy powinna mieć każda ze zgłoszonych prac.

Zgłoszenia do 31 maja

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody: za pierwsze miejsce – iPad, za drugie – iPad Mini, a za trzecie – iPod. W konkursie mogą brać udział również grupy uczniów i uczennic bez ograniczeń co do liczebności. Muszą jednak uczęszczać do tej samej szkoły o profilu zawodowym. Praca zespołowa będzie oceniania przez jury jako jedno zgłoszenie.

Termin nadsyłania prac mija 31 maja br. Aby przystąpić do konkursu należy spełnić kilka prostych wymagań. Trzeba być uczniem lub uczennicą szkoły zawodowej z terenu województwa podkarpackiego, zapoznać się z regulaminem konkursu i przesłać swoją pracę. Należy pamiętać, żeby w formularzu zgłoszeniowym przedstawić krótki opis swojego dzieła.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ. Konkurs jest elementem projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” realizowanego przez samorząd podkarpacki za pośrednictwem WUP w Rzeszowie. Konkurs współfinansuje UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nie tylko staże i praktyki

Wartość projektu „Podkarpacie na zawodowców” wynosi 89 mln zł. Jest nim objętych ponad 170 podkarpackich szkół zawodowych. 12,7 tys. osób zostanie objętych stażami i praktykami, dla 110 nauczycieli zostaną zorganizowane studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Na dodatkowe zajęcia i kursy zawodowe zostanie wysłany ponad 14 tys. uczniów i uczennic.

Projekt zakłada także utworzenie nowych lub zmodernizowanie 280 pracowni kształcenia zawodowego, nawiązanie współpracy 160 szkół i placówek doskonalenia zawodowego z przedsiębiorstwami, opracowanie 130 programów nauczania we współpracy z pracodawcami,

Ponadto w szkołach zostaną stworzone 22 firmy symulacyjne, 80 pracowni doradztwa edukacyjno-zawodowego, utworzonych będzie 31 nowych kierunków na potrzeby rynku pracy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: