Stowarzyszenie Mensa Polska 22 lutego zbada inteligencję mieszkańców Rzeszowa. Będzie można wziąć udział w profesjonalnej sesji testowej.

Dzień Otwarty Mensy Polskiej odbędzie w sali widokowej Hotelu Rzeszów przy al. Piłsudskiego. Profesjonalna sesja testowa, na której każdy będzie mógł zbadać swój iloraz inteligencji odbędzie się o godz. 11:00. Osoba, która przekroczy próg 148 punktów, zostanie zaproszona do członkostwa w Mensie. W Polsce należy do niej ok. 1,6 tys. osób, z Podkarpacia – 80.

Udział w sesji testowej jest płatny. Kosztuje 50 zł. Rejestracja na stronie mensa.org.pl.

Po sesji członkowie Mensy zapraszają na szereg bezpłatnych wykładów i warsztatów dla osób, które chcą poznać bliżej Mensę i jej członków. Dzień Otwarty jest również dla tych, którzy szukają ciekawej rozrywki i chcieliby się dowiedzieć czegoś na temat obserwacji astronomicznych, czy korzystania z leków bez recepty albo na chwilę przenieść się do bunkra w skażonym świecie, czy też zabawić znaczeniem idiomów i wyrazów.

PROGRAM IMPREZY

12:05 Malowanie siłą umysłu

– 12:25 Publiczne wystąpienia: opanowanie tremy, naturalność

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 13:00 Skuteczna komunikacja w przyrodzie

– 13:20 Fabularna gra towarzyska: Zamieniamy salę w bunkier przeciwatomowy

– 14:00 Malowanie siłą umysłu

– 14:15 Witamy nowych Mensan w Rzeszowie!

Mensa to największe, najstarsze i najbardziej znane stowarzyszenie zrzeszające ludzi o wysokim ilorazie inteligencji na świecie, działa w prawie 50 krajach na całym świecie i gromadzi blisko 110 tys. członków.

Próg kwalifikujący do Mensy to uzyskanie co najmniej 148 punktów w skali Cattella. W Polsce jedynym ograniczeniem dla przystępujących do testu jest wiek. Mensa Polska dysponuje testami dla osób, które ukończyły 10 lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama