Zdjęcie: materiały prasowe

Zamiast wyrzucić, wolą naprawić. A później oddać tym, którzy tego potrzebują. Pomagają też seniorom, gdy nie radzą sobie w cyfrowym świecie. 

Eko Tech Lab, bo tak nazywa się to miejsce, stworzyła Fundacja Q – na parterze budynku Full Marketu, przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie. Można tam zostawić zepsuty sprzęt komputerowy lub elektroniczny, żeby zyskał nowe życie. – My go naprawimy i przekażemy osobom potrzebującym. Teraz dzieciom z Ukrainy, dla których ten sprzęt będzie pomocą szkolną – wyjaśnia Katarzyna Suberlak z Fundacji Q. 

Wolontariusze Eko Tech Lab naprawią także komputer seniora, albo zdiagnozują problem. – Robimy to za darmo. A jeśli naprawa będzie wymagała kupna nowej części lub dodatkowych kosztów, to wycenimy naprawę – dodaje Suberlak. 

W Eko Tech Lab będą również szkolenia dla osób, które chcą nauczyć się obsługi komputera, poznać kilka praktycznych programów i możliwości internetu.

Wyszukiwanie informacji w sieci, weryfikacjach ich autentyczności, kontaktowanie się z bliskimi za pomocą komunikatorów czy portali społecznościowych, tworzenie tabel, obrazów, haseł i zabezpieczanie urządzeń – to tylko niektóre umiejętności, jakie można zdobyć podczas szkoleń. 

Zajęcia będą w grupach co najmniej 10-osobowych. Są przeznaczone dla osób powyżej 25. roku życia, które mieszkają na terenie województwa podkarpackiego oraz dla obywateli Ukrainy. Rekrutacja rozpocznie się w poniedziałek, 20 czerwca. Można wysłać maila: kontakt.rekrutujemy@gmail.com lub zgłosić się osobiście w Eko Tech Lab.

Zdjęcie: materiały prasowe

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama