Zdjęcie: Regionalne Centrum Krwiodawstwa
Reklama

Chcesz komuś uratować życie? Oddaj krew. W najbliższą sobotę (8 sierpnia) przed rzeszowskim Centrum Handlowym Plaza stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest najbardziej potrzebna, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja w krwiobusie, który stanie na parkingu Plazy, rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 15:00.

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Weź ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która zdecyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem zjeść lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki).

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy pić alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: