Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Każdy, kto odwiedzi krakowski salon Ikea, może przekazać maskotkę dla małych pacjentów. Pluszaki trafią do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i pomogą ratownikom nawiązać kontakt z maluchami wymagającymi pomocy.

Podróż karetką i pobyt w szpitalu to dla dziecka duży stres. W tych trudnych chwilach nieoceniona okazuje się pomoc pluszaka. Zbiórka maskotek dla małych pacjentów, którą co roku prowadzi Ikea, cieszy się w Krakowie dużym zainteresowaniem. W ciągu ostatnich 4 lat krakowskie Pogotowie Ratunkowe dostało już ponad 14 tys. pluszaków. W tym roku część maskotek trafi do Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

–  Pluszaki są naprawdę potrzebne w karetkach. Pomagają nawiązać kontakt z maluchami i wykonać badania – mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. – My również często korzystamy z pomocy maskotek, które otrzymujemy ze zbiórek organizowanych w szkołach oraz od partnerów – dodaje Kwiatkowski.

Zbiórka maskotek w Ikea Kraków potrwa do 23 grudnia 2017 roku. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi krakowski sklep (ul. J. Conrada 66), może wesprzeć akcję. Wystarczy wrzucić kupionego na miejscu pluszaka do pojemnika za linią kas. Do zebranych maskotek firma dołoży kolejne 1000 sztuk.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama