pozar-kozlowek
Reklama

Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka dla rodziny z Kozłówka, która ucierpiała w piątkowym pożarze. Zginęła kobieta, a cztery osoby – w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala.

Do pożaru niedaleko Strzyżowa doszło w piątek, 24 marca br. przed godz. 23:00. Strażacy-ochotnicy z OSP Kalembina opisują, że początkowo zostali poinformowani o pożarze butli z gazem. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie też dom. – W środku były uwięzione osoby – relacjonowali strażacy.

Ewakuacja w ogniu

Weszli do środka. Zaczęli gasić ogień i równocześnie wynosić poszkodowanych z płonącego budynku. Z parteru ewakuowali 65-letniego mężczyznę, któremu udzielono pomocy medycznej.

Z piętra ewakuowano cztery osoby, wśród nich dwoje dzieci – chłopca i dziewczynkę w wieku niespełna 4 i 5 lat. Osoby dorosłe, ewakuowane z piętra były resuscytowane. Niestety, życia 35-letniej kobiety, matki dzieci, nie udało się uratować.

Dzieci straciły mamę

W związku z tą tragedią dzieci straciły mamę, a same zostały ranne. Ludzie stracili dobytek całego życia. Z pomocą pogorzelcom ruszyła Akademia Dobrych Pomysłów – Portal Ludzi Dobrej Woli. Uruchomiono zbiórkę, chcą zebrać 50 tys. zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W obliczu takiej tragedii trzeba działać natychmiast. Ludzie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie możemy odmienić zły los. Wszyscy razem ugaśmy ten pożar do końca – apelują organizatorzy, którzy deklarują, że wszystkie pieniądze ze zbiórki trafią do poszkodowanych pogorzelców.

Trwa zbiórka na Pomagam.pl

Zbiórka prowadzona jest na portalu Pomagam.pl. Obecnie na koncie jest ponad 16 tys. zł.

Przyczyny pożaru nie są znane. Przez całą noc trwały oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Brał w nich również udział biegły z zakresu pożarnictwa.

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama