Tragiczny pożar domu pod Strzyżowem! Zginęła 35-letnia kobieta

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w tragicznym pożarze domu w Kozłówku niedaleko Strzyżowa. 

 

Zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Strzyżowie

Strażacy o pożarze domu zostali poinformowani w piątek, 24 marca, tuż przed godz. 23:00. Gdy przyjechali na miejsce, ogniem był już objęty parter domu.

– Strażacy, walcząc z pożarem, jednocześnie przeszukiwali dom – relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

Zginęła matka dzieci 

Z parteru ratownicy ewakuowali 65-letniego mężczyznę, a z piętra cztery osoby, w tym dwoje dzieci – niespełna 4-letnią dziewczynkę i 5-letniego chłopca. Pozostałe dwie to rodzice dzieci: 35-kobieta oraz 32-letni mężczyzna. 

Osoby, które ewakuowano z piętra, były resuscytowane przez strażaków i ratowników. Niestety, nie udało się uratować życia 35-letniej kobiety. Rannych mieszkańców przewieziono do szpitali. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przyczyny pożaru nie są znane. Z pierwszych informacji, jakie docierały do strażaków, wynikało, że w domu zapaliła się butla z gazem. Przez całą noc trwały oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

– Brał w nich udział także biegły z zakresu pożarnictwa. Czynności trwały do soboty, do godz. 8:00. Trwa ustalanie przyczyn pożaru – mówi kom. Katarzyna Kosturek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. 

 

Już 500 pożarów w regionie 

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 500 pożarów w domach i mieszkaniach. 9 osób zginęło, a 27 trafiło do szpitali z oparzeniami i zatruciem dymami pożarowymi. Strażacy apelują o sprawdzanie przewodów kominowych i kominów. 

– Najlepszym sposobom na ostrzeżenie przed pożarem jest zainstalowanie czujki dymu – radzą strażacy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama