Zbiórka pieniędzy na odbudowę domu po pożarze w Tajęcinie. Apel o pomoc

Cel zbiórki to 100 tys. złotych. – Rodzice stracili wszystko na co bardzo ciężko pracowali przez całe życie – twierdzi córka poszkodowanego małżeństwa. 

 

Do pożaru dwóch budynków (domu i stodoły) w podrzeszowskiej Tajęcinie, jak informowaliśmy, doszło 2 sierpnia br. Z pożarem walczyło 25 zastępów staży pożarnej. Stodoła spłonęła doszczętnie, ogień strawił poddasze domu Bożeny i Eugeniusza Świderek.

Monika Rzeszutek, córka małżeństwa, apeluje o pomoc w odbudowie domu rodziców. 

„Po stodole i budynku gospodarczym, wiatach oraz całym sprzęcie i pokarmie dla zwierząt zostały już tylko zgliszcza. Na szczęście udało się uratować zwierzęta, które przebywały w budynkach, natomiast straty są ogromne” – pisze Monika Rzeszutek. 

Jej rodzice dosłownie stracili dach nad głową. Ogień zniszczył dach i znaczną cześć pomieszczeń mieszkalnych. „Aby mogli w nim mieszkać i żyć godnie, konieczna będzie kosztowna odbudowa – twierdzi córka małżeństwa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Ogień, mimo ogromnych starań strażaków, sięgnął również do budynku mieszkalnego dziadka i cioci, w którym też pozostawił po sobie ślad” – dodaje Monika Rzeszutek. „Staramy się być silni i wierzyć, że uda się przywrócić to, co odebrał żywioł”. 

To ona utworzyła na platformie szczytny-cel.pl zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu jej rodziców. Celem jest zebranie 100 tys. zł. Do piątku (5 sierpnia), do godz. 10:00, udało się zebrać prawie 14 tys. zł. Link do zbiórki jest TUTAJ.  

„Za każdą pomoc będziemy bezgranicznie wdzięczni” – napisała Monika Rzeszutek. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama