Reklama

W Rzeszowie trwa zbiórka starych telefonów i tabletów na leczenie 7-miesięcznego Ernesta Kuźnara, który urodził się ze zrośniętymi paluszkami u rąk i stóp. Pomóc chłopcu może kosztowna operacja w Niemczech.

[Not a valid template]

 

„Uwolnijmy paluszki Ernesta” – pod takim hasłem prowadzona jest akcja pomocy Ernestowi z Haczowa w powiecie brzozowskim.

Chłopiec urodził się w marcu br. Lekarze stwierdzili u Ernesta duży i nietypowy stopień zrostów i deformacji paluszków rąk i stóp. To efekt rzadkiego tzw. Zespołu Pasm Owodniowych. Kiedy Ernest był jeszcze w brzuchu matki pasma poprzyklejały się do jego małych paluszków. Owinęły się wokół dużego palucha i spowodowały amputacje palca.

Pasma owinęły się także wokół stópek chłopca i zaciskały je jak żyłka. Na szczęście nie doszło do amputacji stóp. Ernest ma już zoperowaną lewą rączkę. Zabieg przeszedł w jednym z warszawskich szpitali. Zoperowanie prawej rączki jest dużo bardziej skomplikowane. Chłopiec ma zrośnięte paluszki i są „pomieszane”. Nachodzą na siebie, serdeczny jest dłuższy niż środkowy.

Warszawscy lekarze doradzili rodzicom chłopca przeprowadzenie zabiegu w klinice w Hamburgu w Niemczech, która ma doświadczenie w tego typu operacjach. Zabieg jest jednak kosztowny. Wynosi ok. 10 tys. euro. Rodzice Ernesta na medyczne konsultacje jadą do Hamburga w lutym przyszłego roku.

W internecie prowadzona jest akcja zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca i późniejszą rehabilitację. Rodzice chłopca proszą o włączenie się do akcji. Jedną z form pomocy jest zbiórka starych telefonów i tabletów, które zostaną sprzedane firmie recyklingowej. Zbiórka telefonów i tabletów trwa właśnie w Rzeszowie.

Miejsca zbiórek

– Apteka Pastylka, ul. Strażacka 27f/2 (koło Biedronki)

– Apteka przy ul. Targowej 3 (pomarańczowa apteka na przeciw cmentarza)

– Dziekanat Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pokój 37, al. Kopisto 2a (kompleks budynków przy ul. Rejtana – budynek z kulą na dachu)

– Drukowisko, ul. Pułaskiego 3 (pawilon handlowy, na piętrze)

– Agencja Reklamy StudioGrafic, ul. Popiełuszki 2 (przy skrzyżowaniu z al. Rejtana)

– Red Art, ul. Orkana 5, Tyczyn (naprzeciw stawów za składem budowlanym Adam 1)

– UR, Wydział prawa, punkt KSERO pokój 8, ul. Grunwaldzka 11

– UR, Zalesie, budynek D9, czytelnia pokój 109, ul. Zelwerowicza 4

Zbiórki będą trwały do końca br., a na Uniwersytecie Rzeszowskim do końca semestru. Można też wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z koniecznym dopiskiem „27226 Kuźnar Ernest darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

– Poruszymy niebo i ziemię, aby pomóc chłopczykowi. Najważniejsze jest przecież to, aby Ernest był w pełni sprawnym, szczęśliwym dzieckiem. I taki jest cel – piszą na profilu„Ernest chwyta słońce” na Facebooku osoby, które włączyły się w pomoc chłopcu.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama