Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Macie buty, w których już nie chodzicie? Macie kurtki, które jeszcze nadają się do założenia? Przynieście je do rzeszowskiego stowarzyszenia „Zupełne Dobro”. Trafią one do bezdomnych.

„Zupełne Dobro” na Facebooku zaapelowało o pomoc w uzupełnieniu magazynu ciepłych ubrań stowarzyszenia. Brakuje przede wszystkim ciepłych butów męskich (39-46) oraz damskich (36-42), kurtek damskich i męskich, rękawiczek, spodni męskich i damskich, ciepłych bluz i swetrów męskich i damskich, bielizny, skarpetek, koców, śpiworów, kołder karimat, ręczników.

Potrzebne są także środki  higieniczne – mydła, szampony, żele pod prysznic, maszynki do golenia, podpaski, chusteczki nawilżane. Rzeczy można przynosić do siedziby „Zupełne Dobro” przy ul. Szopena 59 w każdy poniedziałek w godz. 16:00-18:45, wtorek, czwartek w godz. 17:00-20:00.

Stowarzyszenie można też wesprze finansowo poprzez wpłaty na jego konto: Podkarpacki Bank Spółdzielczy – 85 8642 1126 2012 1147 3886 0001, SWIFT dla przelewów zza granicy: POLUPLPR

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Utrzymanie statusu bezdomny lub bezrobotny to cel w życiu człowieka? Nie sądzę. Nie chciałbym się stać bezdomny lub bezrobotny zarówno teraz jak i na starość. Pomóc można, nie ma przymusu, nawet obowiązku. Możesz pomóc – pomóż, nie możesz – nie pomagaj. Wolno. Idź do dowolnej firmy i zatrudnij się jako osoba bezdomna – przyznaj w rekrutacji że jesteś bezdomny. Życzę powodzenia. Fundacja chce pomóc, jak możesz to daj coś od siebie, jak nie możesz to nie dawaj. Prosta sprawa, nie ma potrzeby bicia piany. Nikt od nikogo nie oczekuje wypruwania żył dla pomocy, natomiast oczekują trochę empatii dla tych, co w życiu nie wyszło. A to są bardzo różni ludzie.

  2. Niby tak, ale nie każda osoba z tych bezdomnych nadaje się do podjęcia pracy. Trzeba pomóc i tyle. Nie wiadomo co nas na starość czeka, jak dostaniemy po 40 latach pracy 500 zł emerytury..

Comments are closed.