Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym w Domaradzu w powiecie brzozowskim. W wypadku ucierpiało 16 osób.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło przed godz. 12:00 na drodze krajowej nr 19 relacji Rzeszów – Barwinek. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, poinformował nas, że w Domaradzu doszło do zderzenia kursowego autobusu relacji Sanok – Rzeszów z samochodem ciężarowym.

– Poszkodowanych zostało 16 osób. Wszyscy to pasażerowie autobusu. Spośród nich, 9 osób w przytomnym stanie trafiło do trzech szpitali w Sanoku, Brzozowie i Krośnie. Kierowcom nic się nie stało. Na miejscu jest 7 zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe – mówi Marcin Betleja.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca ciężarowego mana zbliżając się do skrzyżowania, nie wyhamował i uderzył w bok autobusu.

Informacje o poszkodowanych są jednak sprzeczne. Strażacy twierdzą, że w wypadku ucierpiało 16 osób, z kolei Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podała, że w autobusie jechało 12 pasażerów, a ośmiu z nich zostało przewiezionych do szpitala na badania. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Krajowa „19” była zablokowana. Policja zorganizowała objazd dla samochodów osobowych przez miejscowość Lutcza. Samochody ciężarowe i autobusy musiały czekać. Utrudnienia trwały do godz. 15:30.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: