Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Dwie osoby trafiły do szpitala na skutek zderzenia dostawczego opla z ciężarowym MAN-em w poniedziałek w Niebylcu w powiecie strzyżowskim.

Wypadek wydarzył się na drodze krajowej nr 19 przed godz. 9:00 między szkołą podstawową a sklepem Biedronka.

Z ustaleń policji wynika, że 38-letni kierowca opla movano (mieszkaniec powiatu krośnieńskiego) zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszą. Wtedy w tył busa najechał MAN z naczepą, którym kierował 70-letni obywatel Serbii. 

– Piesza może mówić o ogromnym szczęściu – w chwili zderzenia zrobiła dopiero krok na przejście, jednocześnie unikając uderzenia przez busa. Siła zderzenia była tak duża, że przesunęła opla aż za przejście. Bus nawet nie otarł się o pieszą – relacjonuje Piotr Niemiec ze strzyżowskiej policji. 

Pomocy medycznej potrzebował natomiast kierowca busa i jedna z jego pasażerek, 43-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Po przewiezieniu do szpitala i przebadaniu okazało się, że urazy obojga nie są groźne i zostali oni zwolnieni do domu. 

Utrudnienia na DK 19 trwały przez cztery godziny, ruch odbywał się wahadłowo. Zablokowany był pas ruchu w kierunku Rzeszowa. Zdarzenie ostatecznie zakwalifikowano jako kolizję. Kierowcę ciężarówki ukarano mandatem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: