Zderzenie mitsubishi z autobusem MPK w Rzeszowie. 4 osoby w szpitalu

7
Reklama

Wypadek w Rzeszowie. W piątek rano na skrzyżowaniu ulic Strzelniczej i Plenerowej doszło do zderzenia mitsubishi z autobusem MPK.

 

O wypadku, do którego doszło ok. godz. 8:00, poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News i Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Z  informacji przekazanych nam przez ZTM wynika, że kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo i wjechał w miejski autobus.

– 4 pasażerów i kierowca zostali przewiezieni do szpitala – podawał początkowo ZTM.

Jak nas z kolei poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, 60-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski, który kierował mitsubishi, jechał ulicą Strzelniczą. 

– Na skrzyżowaniu z ulicą Plenerową nie zastosował się do znaków i nie udzielił pierwszeństwa kierowcy autobusu MPK linii nr 10, który jechał ulicą Wywrockiego w kierunku ul. Plenerowej – mówi Adam Szeląg. 

Według policji w wyniku zderzenia mitsubishi z autobusem MPK ranne zostały cztery osoby: obaj kierowcy i dwie pasażerki MPK w wieku 25 i 61 lat. To mieszkanki Rzeszowa. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala.

Kierowcy byli trzeźwi. Autobusem kierował 34-letni mężczyzna. Na miejscu wypadku były niewielkie utrudnienia w ruchu. Policjanci zakończyli pracę po godz. 12:00.    

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.