Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w podrzeszowskiej Trzcianie na drodze krajowej nr 94 (dawna „czwórka”). Droga została już odblokowana.

Do wypadku doszło ok. godz. 6:30. – Volkswagen golf zderzył się z audi A4. Cztery osoby zostały ranne: dwóch kierowców i dwóch pasażerów VW – dowiadujemy się od policjantów z rzeszowskiej drogówki. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze, którzy wyjaśniali dokładne okoliczności wypadku. 

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK nr 94, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy audi, który jechał w kierunku Krakowa. Na skutek zderzenia pojazdów, zapaliło się audi oraz dwa przęsła ekranów dźwiękochłonnych – dodaje Jacek Kocan z podkarpackiej policji. 

Osoby poszkodowane w wypadku to 34-letni kierowca VW golfa, 54-letni kierowca audi oraz dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat, którzy byli pasażerami VW. Kierowca audi to mieszkaniec Rzeszowa, pozostałe osoby są mieszkańcami powiatu rzeszowskiego. Kierowcy byli trzeźwi. 

Po wypadku ruch na DK nr 94 został całkowicie zablokowany, objazdy były na autostradę A4. Utrudnienia trwały do ok. godz. 11:00. W tej chwili ruch odbywa się już płynnie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama