„Zerwijmy łańcuchy”. W sobotę na Rynku happening w obronie psów

Zdjęcie: Jakub Dworak / Rzeszów News
Reklama

– Udowodnijmy, że są nas tysiące – tak fundacja „Viva” i schronisko „Kundelek” zachęcają do wzięcia udziału w sobotnim (6 października) happeningu pod hasłem „Zerwijmy łańcuchy”, który odbędzie na Rynku w Rzeszowie.  

Happeningi pod tym hasłem odbędą się 6 października w całej Polsce. W Rzeszowie organizuje go rzeszowski oddział fundacji „Viva – Akcja dla zwierząt” oraz schronisko „Kundelek”. Happening ma być formą sprzeciwu wobec trzymania psów na łańcuchach.

„Zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów. Pokażcie, że pies to żywa istota, o którą należy dbać! Udowodnijmy, że są nas tysiące i że naprawdę zależy nam na poprawie losu psów łańcuchowych!” – zachęcają organizatorzy do udziału w happeningu „Zerwijmy łańcuchy”. 

Happening rozpocznie się w sobotę o 12:30 na Rynku i potrwa do 15:00. Podobna akcja w Rzeszowie odbyła się także rok temu

Przepisy o ochronie zwierząt mówią, że zabronione jest trzymanie na stałe zwierząt domowych na uwięzi dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama