„Zerwijmy łańcuchy”. W sobotę na Rynku happening w obronie psów

10
Zdjęcie: Jakub Dworak / Rzeszów News
Reklama

– Udowodnijmy, że są nas tysiące – tak fundacja „Viva” i schronisko „Kundelek” zachęcają do wzięcia udziału w sobotnim (6 października) happeningu pod hasłem „Zerwijmy łańcuchy”, który odbędzie na Rynku w Rzeszowie.  

Happeningi pod tym hasłem odbędą się 6 października w całej Polsce. W Rzeszowie organizuje go rzeszowski oddział fundacji „Viva – Akcja dla zwierząt” oraz schronisko „Kundelek”. Happening ma być formą sprzeciwu wobec trzymania psów na łańcuchach.

„Zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów. Pokażcie, że pies to żywa istota, o którą należy dbać! Udowodnijmy, że są nas tysiące i że naprawdę zależy nam na poprawie losu psów łańcuchowych!” – zachęcają organizatorzy do udziału w happeningu „Zerwijmy łańcuchy”. 

Happening rozpocznie się w sobotę o 12:30 na Rynku i potrwa do 15:00. Podobna akcja w Rzeszowie odbyła się także rok temu

Przepisy o ochronie zwierząt mówią, że zabronione jest trzymanie na stałe zwierząt domowych na uwięzi dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

 1. Zawsze znajdą się ludzie którzy negują stary porządek. Martwi że ci sami ludzie uważają że aborcja na życzenie jest oznaką rozwiniętego państwa i swobodą każdego obywatela ale trzymanie psa na łańcuchu już nie.

  A na logikę gdy się przyjrzeć oni nawet nie stawiają znaku równości ale preferują los zwierzęcia niż życie ludzkie. A w Biblii od ponad 2 tyś lat dalej niezmiennie:
  – „Nie zabijaj”
  a odnośnie zwierząt i natury
  – „I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!” czytaj pies ma służyć człowiekowi. Jeśli ten uważa że powinien bronić obejścia tak też powinno być.

 2. No Pani Anno –
  On ten Pan Tomek nie jest głupi bo nawet taki :
  głupi – matoł – tuman – imbecyl – cymbal cuś wie jak Baca gadoł
  A On nie wie nic bo zamiast rozumu ma we łbie papke i tyle jest po prostu niereformowalny wymaga natychmiastowego przeszczepu glowy ; O !
  Tylko który szpital wykona zabieg i czy znajdzie sie odpowiedni dawca na przeszczep ?

 3. Happeningi sa wazne ale malo dadza jak nie bedzie sie mowic o tym w szkolach od malego. Dla pokolen 50+ pies na lancuchu czy biegajacy bezpansko to norma niestety.

Comments are closed.