Zdjęcie: Paradise Studio / Materiały prasowe

Rzeszowski Zespół Tańca Brzucha Gussel zdobył pięć nagród podczas II Stalowolskiego Festiwalu Tańca Orientalnego i Indyjskiego „Odcienie Orientu”. To kolejny wielki sukces jedynego na Podkarpaciu zespołu belly dance, który na co dzień ćwiczy w Rzeszowskim Domu Kultury pod okiem Oksany Kostoń-Vailo.

„Odcienie Orientu” to pierwszy w Polsce festiwal łączący taniec indyjski i belly dance, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Stal Fiction oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Występy 111 uczestników konkursu Belly Dance oceniało profesjonalne jury,  w którego składzie znaleźli się światowej sławy instruktorzy taneczni: Suraiya Ibrahim – juror w międzynarodowych konkursach tańca arabskiego, gwiazda wielu międzynarodowych wydarzeń orientalnych, Jamilah – juror rangi międzynarodowej, absolwentka elitarnego kursu instruktorskiego Certified Academic Teacher’s Training w Berlinie oraz Saida – master teacher i sędzia na festiwalu Nile Group, wykładowca tańca orientalnego i flamenco Polskiej Akademii Sportu, Juror w Mistrzostwach Europy i konkursach międzynarodowych.

Zespół Tańca Brzucha Gussel, reprezentujący Rzeszowski Dom Kultury i miasto Rzeszów, został zdobywcą III miejsca w kategorii „Show Belly Dance”. Tancerki zdobyły również cztery medale występując jako solistki: II miejsce w kategorii „Folk”  zajęła  Bernadetta Surmacz,
II miejsce w kategorii „Raks el Sharki” – Martyna Drozdowskia, II miejsce w kategorii „Raks el Sharki Senior” – Danuta Zakrzewska oraz III miejsce w kategorii „Raks el Sharki” – Anna Janda-Pięciak.

Gussel  rozpoczął swoją działalność w styczniu 2013 roku. Grupa składa się z ośmiu tancerek – każda z nich zawodowo zajmuje się czymś innym. Kilka studiuje na Uniwersytecie Rzeszowskim, pozostałe zaś pracują w różnych instytucjach państwowych.

Przedział wiekowy  zespołu jest bardzo zróżnicowany, ponieważ  pomiędzy najmłodszą a najstarszą tancerką jest 33 lata różnicy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gussel  do tej pory zaprezentował się kilkakrotnie na Dniach Rzeszowskich Osiedli, Pikniku Rodzinnym, Festiwalu Wina w Rzeszowskim Millenium Hall, Tanecznej Gali w Wojewódzkim Domu Kultury, I Ogólnopolskich Mistrzostwach Służb Mundurowych w Kick Boxingu w Rzeszowie, a także na imprezie kulturalnej podsumowującej działalność Rzeszowskich Domów Kultury „Rzeszowski Dom Kultury Mieszkańcom Rzeszowa”.

Zespół ma na swoim koncie kilka sukcesów: w Lublinie 2013 roku zespół zajął IV Miejsce w II Międzynarodowych Mistrzostwach Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym „2nd Eastern European Oriental Championship”, gdzie rywalizował w kategorii Show Belly Dance z grupami z Rosji, Ukrainy oraz Polski.

Kolejnym, jak dotąd największym sukcesem tancerek jest zajęcie I Miejsca na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO Belly Dance w kategorii Show Mix, które odbyły się w marcu 2014 roku. Mistrzostwa były eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy. W Lublinie 2014 roku podczas III Międzynarodowych Mistrzostw Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym solistki z Gussel  zaprezentowały się w kilku kategoriach, w których zajęły 2 i 3 miejsca.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama