Zdjęcie: GUSSEL
Reklama

Aż 10 nagród zdobył Zespół Tańca Brzucha GUSSEL z Rzeszowa podczas Pucharu Europy Bellydance 2017, który odbył się w dniach 25-26 lutego w Białymstoku. W tanecznych mistrzostwach wzięło udział ponad 300 uczestników.

Zespół GUSSEL reprezentował Rzeszowski Dom Kultury i miasto Rzeszów. W Pucharze Europy Bellydance 2017, brało udział ponad 300 uczestników z Białorusi, Bułgarii, Mołdawii, Polski, Rosji i Ukrainy. Organizatorem Bellydance 2017 było Międzynarodowe Stowarzyszenie Tańca Orientalnego (IAED), Studio Tańca Orientalnego Bajsan w Lublinie oraz Studio Tańca Feniks w Białymstoku.

Taneczny konkurs oraz Gala Finałowa festiwalu odbyły się w sobotę 25 lutego br. w auli widowiskowej Uniwersytetu w Białymstoku. W konkursowym jury znaleźli się licencjonowani sędziowie: Olga Rudakowa – sędzia główny (Ukraina), Elena Dudarskaya (Ukraina), Patrycja Marzec (Polska), Tatiana Rusanova (Rosja), Elena Lesyk (Ukraina), Viktoria Nemirskaya (Białoruś) oraz Katarzyna Duda – Charko (Polska).

Tancerki z zespołu GUSSEL pojawiły się na festiwalu w siedmioosobowym składzie: Aleksandra Mazurek, Anna Janda – Pięciak, Beata Gubała – Dwornik, Bernadetta Surmacz, Danuta Zakrzewska, Martyna Drozdowska, Oksana Kostoń – Vailo.

Grupa zdobyła łącznie aż 10 nagród, w tym dwa złote puchary dla zespołu w kategoriach „Raqs Sharki” i „Taniec Cygański”, srebrny medal dla zespołu w kategorii „Trio – Show BellyDance”, puchar Najlepszego Instruktora dla Oksany Kostoń – Vailo oraz sześć medali dla solistek: złoty medal dla Beaty Gubały – Dwornik w kategorii „Początkujący – Pieśń Estradowa”, dwa srebrne medale dla Danuty Zakrzewskiej w kategoriach „Raqs Sharki” i „Show Bellydance”, srebrny medal dla Anny Jandy – Pięciak w kategorii „Początkujący – Show Bellydance”, srebrny medal dla Aleksandry Mazurek w kategorii „Początkujący – Raqs Sharki” oraz brązowy medal dla Bernadetty Surmacz w kategorii „Debiut”.

W związku z udanym udziałem w festiwalu, GUSSEL otrzymał certyfikat upoważniający do udziału w wydarzeniu „Carpathian Cup”, które odbędzie się 3 czerwca br. w ukraińskim mieście Iwano-Frankowsk. Tancerki mają obecnie w planach wyjazdy na kolejne konkursy, w tym udział w zawodach „Barwy Orientu” organizowanych 1 kwietnia w Stalowej Woli.

Zespół Tańca Brzucha GUSSEL powstał w 2013 roku i na co dzień trenuje w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno pod okiem instruktora Oksany Kostoń – Vailo.

Zdjęcie: GUSSEL
Zdjęcie: GUSSEL

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: