Zdjęcie: Paweł Domin / Rzeszowski Dom Kultury

Z siedmioma nagrodami Zespół Tańca Brzucha „Gussel” z Rzeszowskiego Domu Kultury wrócił z III Stalowowolskiego Festiwalu Tańca Orientalnego i Indyjskiego „Odcienie Orientu”. Doceniana cała grupa, choreografka i poszczególne solistki.

Festiwal odbył się w dniach 6-8 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. „Odcienie Orientu”  to pierwszy w Polsce Festiwal łączący taniec indyjski i belly dance. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Stal Fiction oraz MDK w Stalowej Woli. W Festiwalu biorą udział najlepsi tancerze z kraju i zagranicy, a także znane gwiazdy polskiej
i międzynarodowej sceny orientalnej.

W Festiwalu wziął udział Zespół Tańca Brzucha GUSSEL z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno, który wystąpił jako jeden z wykonawców podczas Gali Gwiazd. Tancerki wystartowały również w konkursie Belly Dance, podczas którego występy uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Suraiya Ibrahim, Patrycja Marzec, Rozalia Walocha i Daniel Okrasa.

Podczas konkursu Belly Dance tancerki zdobyły następujące nagrody: I miejsce i złoty puchar dla Zespołu „Gussel” w kategorii „zespoły semi pro, show”, I miejsce dla choreografki zespołu Oksany Kostoń-Vailo w kategorii „profesjonaliści, klasyka”, I miejsce dla solistki Joanny Czarnik w kategorii „debiut”, I miejsce dla solistki Danuty Zakrzewskiej w kategorii „seniorzy, klasyka”, II miejsce dla solistki Danuty Zakrzewskiej w kategorii „seniorzy, open”, II miejsce dla solistki Anny Janda-Pięciak w kategorii „semi pro show A” oraz III miejsce dla solistki Bernadetty Surmacz w kategorii „semi pro show B”.

Zespół „Gussel” istnieje od 2013 roku i działa pod okiem tancerki, instruktora tańca i choreografa – Oksany Kostoń-Vailo. W trakcie swojego krótkiego okresu działalności grupa była zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama