Zdjęcie: materiały zespołu Symptone
Reklama

Zespół z Rzeszowa Symptone znalazł się w finałowej piątce Antyfestu Antyradia. 25 lipca wystąpi w Warszawie. Ma szansę zagrać na Pol’and’Rock.

Symptone pochodzi z Rzeszowa i działa od 2019 roku. Tworzą go: Piotr Kłęczek (wokal), Tomasz Solecki (bas), Tomasz Balicki (gitara), Wiktor Moreno (perkusja). 

– Różnorodne gusta i inspiracje członków zespołu tworzą jedną, mocną kompozycję, która ociera się o gatunki grunge, punk rock i nu-metal – mówią o sobie muzycy. 

Symptone znalazł się w finałowej piątce Antyfestu Antyradia – dzięki głosom internautów. Oznacza to, że 25 lipca będzie reprezentował Rzeszów na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

Zespół, który w ocenie jury zaprezentuje się najlepiej podczas finału Antyfestu, otrzyma statuetkę Złotej Kosy i możliwość wystąpienia na 27. Pol’and’Rock Festival. Nagra też profesjonalną płytę w Izabelin Studio. Jej promocję zagwarantuje Antyradio.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się 244 rockowe zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji Antyradia. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym.

Antyfest to konkurs, dzięki któremu mało znani artyści wykonujący muzykę gitarową mogą pokazać się szerokiej publiczności. Od 2009 roku w przeglądzie Antyradia wzięło udział ponad 3 tys. kapel. Zwycięzcą ostatniej był zespół GraVity Off.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama