Zdjęcie: Zespół Szkół Elektronicznych

Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych – poinformował rzeszowski ratusz. 

Jak przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w mieście obecnie rozbudowywane są dwie szkoły: przy I LO budowana jest nowa hala, SP nr 13 i przedszkole na Staromieściu. Tam będą m.in. hala, sale dla przedszkolaków, szatnia, jadalnia, świetlica.

Obie inwestycje o łącznej wartości ponad 28,5 mln zł mają się zakończyć w tym roku.

Przygotowana jest już kolejna – rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej. Przetarg na wykonawcę już ogłoszono. W pierwszej kolejności rozebrany zostanie szkolny budynek warsztatowy, ogrodzenie po stronie południowej działki.

– Kolejnym etapem będzie rozbudowa i przebudowa budynku szkoły. W jego nowej części będzie miejsce m.in. dla sześciu pracowni technicznych, dwóch pracowni językowych i trzech pracowni do nauki przedmiotów ogólnokształcących – wylicza Artur Gernand. 

Inwestycja obejmie także przebudowę infrastruktury technicznej, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, deszczowej, energii elektrycznej. Ponadto powstanie nowa część ogrodzenia, zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna (39,6kW).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prace obejmą także ocieplenie budynku: wymianę części stolarki, malowanie obiektu oraz remont wejścia głównego.

Firmy mogą składać swoje oferty do 27 lutego. Wykonawcy prawdopodobnie zostanie wybrany na przełomie zimy i wiosny tego roku. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy.

Już wiadomo, że nie uda się spełnić marzenia dyrekcji szkoły, która liczyła na to, że rozbudowa placówki zacznie się w pierwszym kwartale 2023 roku, a zakończy przed wrześniem 2024. Inwestycja szacowana jest na ponad 7 mln zł. 

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama