Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jesteś programistą i chcesz stworzyć ciekawe rozwiązanie dla Rzeszowa? Zgłoś się do „#Hack online dla Rzeszowa. Smart rozwiązania dla miasta” i zdobądź 20 tys. zł. 

W Rzeszowie po raz kolejny odbędzie się maraton programowania, ale tym razem w formule online. Organizatorem wydarzenia „#Hack online dla Rzeszowa” jest miasto Rzeszów oraz Polska Agencja Kosmiczna. Hackathon zaplanowano na 14-15 listopada br.

Celem maratonu programowania jest wypracowanie rozwiązań na bazie danych przekazanych od miasta w zakresie Interaktywnej Mapy Terenów Inwestycyjnych oraz lokalizacji osób w budynku m.in. na podstawie usługi europejskiego systemu Galileo.

– Założeniem hackathonu jest skupienie ludzi z branży: programistów, grafików, inżynierów, projektantów stron internetowych oraz pasjonatów oprogramowania w celu stworzenia użytecznych rozwiązań dla Rzeszowa – przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Chętne trzyosobowe zespoły mogą się zgłaszać do 12 listopada. – Można zgłaszać się pojedynczo. Wówczas taka osoba dołączy do innego zespołu – wyjaśnia Siwak-Krzyownos. Liczba miejsc w hackathonie jest ograniczona. Zgłaszać się można TUTAJ.

Praca uczestników hackathonu zostanie oceniona przez jury we współpracy z mentorami, którzy wybiorą ich zdaniem praktyczne, a zarazem najbardziej innowacyjne rozwiązanie wypracowane w trakcie maratonu. Szczegółowe zasady wydarzenia uczestnikom zostaną przedstawione 24 godziny przed rozpoczęciem hackathonu.

Na zwycięzców hackathonu czekają nagrody o łącznej wartości 35 tys. zł, m.in. za pierwsze miejsce zespół otrzyma 20 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: