Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 15 sierpnia br. trwają zgłoszenia do konkursu fotograficznego Europejskiej Agencji Środowiska. Tematem jest woda. 

Woda przywołuje różne skojarzenia, zarówno letnie wakacje nad morzem, spacer w deszczu, ale i zniszczone przez powódź budynki. W celu podkreślenia znaczenia wody w codziennym życiu organizowany jest WaterPIX Photo Competition, konkurs fotograficzny Europejskiej Agencji Środowiska. W konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni Europejczyk.

– Tegoroczny konkurs WaterPIX koncentruje się na znaczeniu czystej wody dla wszystkich żywych istot na naszej planecie i ma umożliwić Europejczykom dzielenie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii – podkreśla Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Zdjęcia do konkursu można zgłaszać w trzech kategoriach: woda i my, woda i natura, woda i ekonomia. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody w wysokości 1000 euro. Zwycięzca nagrody publiczności otrzyma zaś 500 euro. Dodatkowo zdjęcia nadesłane przez osoby w wieku 18-24 lata wezmą udział w konkursie o Nagrodę Młodzieży. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia br. Szczegóły znajdziecie na stronie Europejskiej Agencji Środowiska – www.eea.europa.eu

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: