Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Kolejna, jubileuszowa – dziesiąta edycja festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2020. Do końca grudnia można zgłaszać swoje projekty.

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce, który od początku swojego istnienia, czyli od 2011 roku zapewnia uczestnikom solidną, intensywną dawkę doznań artystycznych.

Co wyróżnia ESK spośród innych festiwalu, to jego interdyscyplinarny charakter – festiwal łączy elementy różnych dziedzin sztuki. 

Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury, integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy).

Estrada Rzeszowska zaprasza firmy i organizacje pozarządowe do składania ofert na kompleksową realizację projektów artystycznych, które wejdą w skład programu Europejskiego Stadionu Kultury 2020.

Projekty muszą uwzględniać zagadnienia związane z krajami Partnerstwa Wschodniego oraz z 10. edycją festiwalu i mogą obejmować działania z zakresu teatru, literatury, muzyki, tańca, fotografii, sztuk wizualnych, filmu, animacji czy performance’u. 

Zgłoszenia spełniające wymagania określone w zapytaniu ofertowym, które znaleźć można na stronie www.estrada.rzeszow.pl oraz www.stadionkultury.pl, można przesyłać do 31 grudnia 2019 r. (do godz. 12:00), zarówno mailowo, jak i pocztą tradycyjną.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: