Ratusz chwali się, że dachy z zielenią szybko wpisują się w nowoczesną infrastrukturę Rzeszowa. Na dachach mieszkań i galerii handlowych powstają ogrody oraz plaże.

[Not a valid template]

 

Urząd Miasta w Rzeszowie twierdzi, ze zagospodarowanie dachów staje się coraz bardziej atrakcyjne. Ratusz przypomina, że w mieście powstało już kilka inwestycji, które poprzez „innowacyjne zagospodarowanie obszaru dachu urozmaiciły miejskie tereny zielone”.

Wśród takich inwestycji miasto wymienia m.in. dachy mieszkań, które wchodzą w skład kompleksu SkyRes Developres pomiędzy ul. Lubelską, a ul. Warszawską. Podobne rozwiązanie zastosowano w Apartamentach Zamkowych Hartbex położonych przy al. Kopisto.

– Ogrody na dachach mają niebagatelny wpływ na polepszenie mikroklimatu, poprzez wydzielanie tlenu i redukcję dwutlenku węgla. Zieleń usytuowana na dachach obiektów położonych w centrum Rzeszowa oczyszcza powietrze z pyłów, kurzu i spalin – twierdzi Urząd Miasta w Rzeszowie.

Ratusz przypomina, że dzięki roślinom rosnącym na dachach zmniejsza się ilość wody opadowej odprowadzanej do kanalizacji. Zatrzymana woda paruje po pewnym czasie z powrotem do atmosfery, co wpływa na zwiększenie wilgotności powietrza.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dachy, na których znajdują się ogrody skutecznie redukują hałas w budynku. Są też dobrą izolacją termiczną – zimą zatrzymują ciepło, co przynosi oszczędności energii, a latem chronią przed nagrzewaniem – wyjaśnia magistrat.

Do podobnych atrakcji miasto zalicza także Plażę na Dachu w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów przy al. Rejtana. Na szóstym piętrze Plazy wysypano piasek, ustawiono palmy i leżaki. Goście mogą korzystać z boiska do siatkówki plażowej.

W Plaży na Dachu, która została otwarta 9 czerwca, organizowane są również koncerty oraz transmisje wydarzeń sportowych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama