Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się, by od 4 maja znów w centrum miasta obowiązywała płatna strefa parkowania. Radni uchwałę przyjęli jednogłośnie. 

Ze względu na epidemię koronawirsua od półtora miesiąca jest zawieszona strefa płatnego parkowania. Ratusz zdecydował się na taki krok ze względów sanitarnych. Miasto na takim rozwiązaniu straciło 600 tys. zł. 

Szybko okazało się, że zniesienie płatnej strefy spowodowało, że w centrum miasta znów nie ma gdzie zaparkować, dlatego ratusz zdecydował się na nowo przywrócić opłaty. Mają one obowiązywać od 4 maja.

– Mam wątpliwości formalno-prawne. Dziś mamy 28 kwietnia. Uchwała w życie wchodzi po 14 dniach. Czy nie ma tu sprzeczności z przywróceniem płatności od 4 maja? – pytał podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa jej przewodniczący Andrzej Dec (PO).

– Nie, nie ma, ponieważ już obowiązuje zarządzenie prezydenta, a uchwała jest jego potwierdzeniem – odpowiadał Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa. 

Waldemar Kotula z PiS z kolei zasugerował, by w związku z przywróceniem płatnej strefy dezynfekować parkomaty. – Mimo wszystko, będzie z nich zapewne korzystało całkiem sporo osób – mówił radny Kotula. 

Andrzej Gutkowski zapewniał, że urządzenia będą dezynfekowane. Za ponownym przywróceniem opłat w płatnej strefie byli wszyscy radni. 

Zgodnie z lutową uchwałą Rady Miasta Rzeszowa od 1 maja zaczną obowiązywać wyższe opłaty. Za pierwszą godzinę parkowania w strefach “niebieskiej” i “zielonej” opłata z 2 zł wzrośnie do 2,50 zł, za drugą – z 2,40 zł do 3 zł, za trzecią – z 2,80 zł do 3,50 zł, za czwartą i kolejną – z 2 zł do 2,50 zł. 

W strefie “czerwonej” i “pomarańczowej” opłata za każdą godzinę parkowania wzrośnie z 1,50 zł do 2 zł. Co ważne, strefa “zielona” obejmująca osiedle 1000-lecia oraz strefa “czerwona” (osiedle Grota-Rowieckiego) zacznie obowiązywać od 1 października.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama