Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W najbliższy weekend (3-5 lutego) nowa pływalnia przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie będzie areną Zimowych Mistrzostw Polski w skokach do wody.  W zawodach weźmie udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek i będą rozgrywane przez 3 dni. Wezmą w nich udział zawodnicy podzieleni na cztery kategorie wiekowe: Senior – 18 lat wzwyż, A – urodzeni w latach 2005-2007, B – rocznik 2008-2009, C – rocznik 2010-2011 i D – 2012 i 2013.

Na listach startowych jest ścisła krajowa czołówka, reprezentanci Polski, członkowie kadr narodowych z ubiegłego roku. Mistrzostwa będą jednocześnie eliminacją do reprezentacji w 2023 roku.

Spośród reprezentantów Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów sekcji skoków do wody będzie można zobaczyć m.in. Kaję Skrzek, Aleksandrę Błażowską i Marię Łukaszewicz. Dwie pierwsze zawodniczki specjalizują się w skokach z trampoliny, Maria Łukaszewicz skacze także z wieży.

Spośród mężczyzn najbardziej zaawansowani zawodnicy klubu z Rzeszowa to Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek skaczący z trampolin, którzy będą rywalizować m.in. w skokach synchronicznych. Warto wspomnieć także Roberta Łukaszewicza i Filipa Jachima, którzy specjalizują się w skokach z wieży, świetne wyniki notują także Eryk Dróżdż i Valeria Rukh.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Swój udział zapowiedzieli także zawodnicy z Warszawy, Tychów, Częstochowy czy Katowic. Na listach startowych są m.in. członkowie Kadry Narodowej Juniorów z 2022 roku – Emilia Witek, Natalia Piwowarska, Nataniel Dynak i Piotr Kolasa.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. W piątek popisy skoczków będzie można obserwować w godzinach 9:30-12:50 oraz 14:15-19:00. W sobotę od 9:30 do 19:00, a w niedzielę od 9:30 do 13:20. Łącznie zaplanowano 21 startów.

– Skoki do wody to dyscyplina bardzo widowiskowa, wspaniale się ja ogląda. Tym bardziej w wykonaniu topowych zawodników i na tak pięknej pływalni. To będzie wspaniały weekend pełen niezapomnianych wrażeń – mówi z przekonaniem Kazimierz Łukaszewicz, prezes KSW Stal Rzeszów.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama